Televizní vysílací práva F1 se vrací na Novu

Televizní práva na televizní přenosy formule 1 se od příští sezony 2024 vrací na Novu, konkrétně na sportovní programy NOVA Sport.

Štítky: 2024 Zveřejněno 2. 10 2023 — GPF1.cz

Televizní stanice TV NOVA získala vysílací práva na šampionát formule 1, což znamená návrat těchto prestižních sportovních přenosů na její programy po devíti letech nepřítomnosti. V uplynulém období měli fanoušci možnost sledovat vzrušující závody formule 1 na programy Sport1 a Sport2, které spadají pod společnost AMC Networks International. Historicky vzato nebyla formule 1 na českých televizních obrazovkách neznámou. Její televizní premiéra se uskutečnila již v roce 1998 na stanici TV PRIMA. Nová spolupráce mezi TV NOVA a formule 1 tak otevírá novou kapitolu v historii sportovního vysílání v České republice.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Akvizice práv na F1 podtrhuje naši snahu přinášet ty nejlepší sportovní zážitky a exkluzivní obsah nejvyšší kvality našim divákům. K Lize mistrů, Bundeslize, LaLize a NHL přibývá další významná globální sportovní značka, která v posledních letech stále roste na popularitě,” uvedl šéf sportu TV Nova Dušan Mendel.

Kdo bude závody komentovat a kdo bude členy realizačního týmu vysílání F1, Nova neuvedla.