Mezi Hondou a Red Bullem probíhá informační taktická “válka”

Honda přiznává, že mezi ní a Red Bullem probíhá taktická informační válka.

Štítky: Ford Honda Pohonné jednotky Zveřejněno 1. 10 2023 — GPF1.cz

Red Bull se má od roku 2026 spojit s americkým automobilovým gigantem Ford, zatímco Honda se ve stejné době stane oficiálním partnerem pro motory týmu Aston Martin. Japonský výrobce motorů v současné době dodává motory jak Red Bullu, tak sesterskému týmu AlphaTauri a obě strany udržují pevné pracovní vztahy.

Vzhledem k tomu, že se však v nedaleké budoucnosti rýsuje rozdělení, povaha jejich partnerství se vyvíjí.

“Red Bull nám neříká nic o svém motoru a my jim neříkáme nic o našem vývoji,” řekl prezident Honda Racing Corporation Koji Watanabe nizozemskému listu De Telegraaf. “Takže už v tuto chvíli probíhá jakási informační válka. V Red Bullu sice mají určité znalosti o našem současném motoru, ale v konečném důsledku jsme za vývoj a celý proces zodpovědní my.

Většinu znalostí máme my.

Do roku 2025 doufám, že Red Bull všechno vyhraje. A od roku 2026 snad budeme jejich největším konkurentem. Postavit zcela nový motor je obrovská výzva, ale naším cílem je také vyhrát šampionát v příští éře.”

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Watanabe také slíbil, že pohonná jednotka Hondy bude pro rok 2024 vylepšena i přes zmrazení vývoje motorů, což je zlověstné varování pro soupeře Red Bullu.

“Pokud jde o výkon a sílu, tam nejsou zlepšení možná, ale v ostatních oblastech můžeme udělat pokroky i s tímto motorem,” dodal. “Například u Ferrari výrazně vyvinuli motor a systém ERS Mercedesu je také velmi silný.

Pro příští rok také vylepšíme náš motor z hlediska jeho životnosti. Takže se určitě něco chystá.”