Po Verstappenově smlouvě je Ricciardovi předpovídán přestup do Mercedesu

Nová smlouva mezi Red Bullem a Maxem Verstappenem až do sezony 2020 je velmi silným poselstvím mnoha zpráv. Některých z nich si všimneme až po delší době, jiné nabírají kontury už nyní. Jako je brzká budoucnost Verstappenova týmového kolegy Daniela Ricciarda.

Štítky: Daniel Ricciardo Mercedes Zveřejněno 21. 10 2017 — Tomáš Richtr

Týmy Mercedes, Ferrari a Red Bull jsou v současné době nejsilnější trojkou. A s ohledem na stálou formu Mercedesu a stoupající formu Ferrari jsou tyto týmy přirozenou touženou destinací pro zavedené piloty schopné nabídnout talent a výsledky. Také proto se dlouho spekulovalo nad možnými jednáními Verstappen – Ferrari nebo Verstappen – Mercedes. Že by chtěl Max Verstappen Red Bull opustit, tak o tom svědčí řada jeho kritických až neloajálních vyjádření na adresu vlastního týmu. Něco, na co Red Bull rozhodně není zvyklý.

Ve spojení s nejistotou toho, jak se o své budoucnosti rozhodnou Sebastian Vettel nebo Lewis Hamilton, je pouze přirozené, že se Ferrari nebo Mercedes ohlížely po alternativách. Velmi atraktivních alternativách, jakými je právě například Verstappen. Jenomže před časem podepsal Vettel novou smlouvu s Ferrari, a trochu překvapivě až do konce roku 2020. To vlastně zavřelo dveře všem ambiciozním pilotům vzoru Verstappena nebo Hamiltona, protože Ferrari se vyhýbá politice dvou silných pilotů v jednom týmu. Každý, kdo by chtěl do Ferrari po bok Sebastiana Vettela, by se musel rozloučit se šancí bojovat o titul mistra světa.

Dobrá a současně špatná zpráva pro fanoušky Maxe Verstappena. Ten sice bude během #GPUSA penalizován, ale zato prodloužil smlouvu s Red Bullem až do roku 2020.

Zveřejnil(a) GPF1cz dne 20. říjen 2017

Pokud chce Lewis Hamilton ve formuli 1 zůstat i po skončení sezony 2018, nemá teď jiné rozumné šance než zůstat s Mercedesem. Po Rosbergově odchodu se situace v týmu s rolí Valtteriho Bottase výrazně uklidnila. Takže z pohledu Maxe Verstappena platí něco podobného jako u Ferrari. Není tam pro něj rozumné místo. V takové konstelaci se jeví smlouva s Red Bullem na stejné období, na jakou má smlouvu Vettel s Ferrari, jako rozumná.

Co to ale znamená pro Daniela Ricciarda, který musí podpis Verstappenovy smlouvy vnímat jako volbu Red Bullu své týmové jedničky? Tím spíš ve světle slov faktického šéfa Red Bullu Helmuta Marka, který naznačil, že po skončení sezony 2018 je Ricciardo volným ‘hráčem’? Inu, pro televizi ESPN se včera Daniel Ricciardo vyjádřil, že by bylo milé, kdyby dostal šanci bojovat s Lewisem Hamiltonem na vrcholu jeho kariéry a komentátor Sky Sports Martin Brundle předpokládá, že právě do Mercedesu Ricciardo v roce 2019 zamíří.

Šéf Red Bullu Christian Horner ale říká, že se tým pokouší dohodnout s Ricciardem stejnou smlouvu, jakou má nyní Max Verstappen, tedy až do roku 2020. Současně ale o Verstappenovi dodává: “Max je nyní v nejlepší situaci, aby kolem sebe celý tým postavil,” což nejsou úplně líbivá slova pro Ricciardovy uši.

Diskuse k článku

Napsat komentář