Vítězný Norris: Hodně lidí o mně pochybovalo

Lando Norris prohlásil, že je hrdý na to, že se mu podařilo konečně umlčet své pochybovače, když ve Velké ceně Miami získal průlomové vítězství v kariéře jezdce formule 1.

Štítky: Lando Norris Zveřejněno 6. 05 2024 — GPF1.cz

Jezdec McLarenu se z pátého místa na startovním roštu dostal k vítězství díky pro něj vhodně načasovanému safety caru. Při opětovném startu nechal za sebou Maxe Verstappena a dojel si pro vítězství s náskokem více než sedmi sekund.

“Už bylo na čase, co?” řekl Norris poté, co na mezinárodním autodromu v Miami projel pod šachovnicovou vlajku jako první.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

“Bylo to dlouhé čekání, ale konečně se mi to podařilo. Mám obrovskou radost za celý svůj tým. Konečně jsem jim to splnil. Dlouhý den, těžký závod, ale nakonec na vrcholu, takže jsem nadšený.”

McLaren přivezl pro víkend v Miami pro svůj vůz MCL38 výrazný balík vylepšení. Norris byl jediným z jejich jezdců, který měl všechny nové díly, a ukázal dobré tempo během první páteční kvalifikace, kde zajel nejrychlejší čas ze všech, ale na startovním roštu sprintového závodu obsadil až deváté místo.

V sobotním závodě byl vyřazen v prvním kole, ale zlepšil se a do velké ceny se kvalifikoval jako pátý. Na této pozici se pohyboval i na začátku závodu, ale získal výhodu v podobě protažení svého prvního stintu, a to poté, když byl kvůli kolizi Kevina Magnussena a Logana Sargeanta nasazen Safety Car. To mu umožnilo zajíždět do boxů a zůstat ve vedení před Verstappenem.

“Celý víkend byl dobrý,” řekl Norris. “Jen jsem měl po cestě nějaké drobné komplikace. V pátek jsem věděl, že na to máme. Jen jsme tu a tam udělali pár chyb, ale dnes se nám to podařilo dát dohromady. Měli jsme perfektní strategii, vše se vyplatilo. Děkuji McLarenu a všem a musím vyzdvihnout mámu a tátu.”

Norris prohlásil, že je “hrdý” na to, že konečně získal své první vítězství ve velké ceně. Dnešní závod byl jeho 110. v kariéře v F1, která začala v roce 2019, a až do tohoto závodu měl na kontě rekordních 15 účastí na stupních vítězů bez vítězství.

“Hodně lidí o mně na této cestě pochybovalo,” přiznal. “Během posledních pěti let kariéry jsem udělal spoustu chyb, ale dnes jsme to dali dohromady. Takže je to všechno pro tým. Zůstal jsem u McLarenu, protože jsem v něj věřil, a dnes se to vyplatilo.”