Automobilist.com

Strolla jsem neviděl, brání se Vettel, kterému hrozí zákaz startu

Velká cena Itálie se příliš nevydařila Sebastianovi Vettelovi, který se v úvodu roztočil v pasáži zatáček Ascari. Pilot svoji chybu korunoval nebezpečným návratem na trať, kdy ohrozil několik jezdců. Nejvíce na tuto chybu doplatil Lance Stroll, který s Vettelem dokonce kolidoval.

Štítky: GP Itálie Sebastian Vettel Zveřejněno 8. 09 2019 — Lukáš Podstata

Sebastian Vettel po startu ztratil svojí pozici, kterou ale dokázal velmi rychle získat zpět. Zdálo se, že v úvodu dokáže eliminovat svou ztrátu na konkurenty v boji o vítězství. Nestalo se tak, jelikož Vettel v pasáži zatáček Ascari ztratil kontrolu nad svým monopostem a skončil mimo závodní dráhu. Němec svoji chybu korunoval velmi nebezpečným návratem na trať, kdy dokonce došlo ke kontaktu ferrari a monopostu Racing Point Lance Strolla.

Vettel po závodě neskrýval zklamání. „Opravdu nejsem spokojený. Neměl jsem špatný start, ale v první zatáčce nebylo místo a já se propadl za jeden z vozů Renault. Naštěstí jsem ale pozici dokázal získat zpět a připojit se k první trojici. V pasáži Ascari jsem však ztratil kontrolu nad svým vozem a už jsem ho nedokázal zachytit. Bylo mi jasné, že je pro mě závod u konce,“ hodnotí Vettel Velkou cenu Itálie.

Jezdec byl také dotázán, jestli viděl při svém návratu na závodní dráhu Lance Strolla. „Ne, v žádném případě. Bojoval jsem s autem, abych ho dostat zpět na závodní dráhu, opravdu jsem Lance neviděl,“ hájí se Vettel.

Němec dostal za prohřešek také tři trestné body, celkem už jich má devět. Pokud nasbírá celkem 12 bodů, dostane zákaz startu v závodě. Trestné body mají platnost jednoho roku od doby udělení.

Diskuse k článku

Napsat komentář