Podle šéfa Mercedesu by penalizace Ferrari v Monze vyvolala nepokoje

Během GP Itálie svedli taktickou bitvu jezdci Mercedesu se Charlesem Leclercem. Monačan měl však tvrdé lokty, které odrazily veškeré pokusy německé stáje, v jednom případě dokonce doslovně. Což se nelíbilo jak Hamiltonovi, který dostal náraz, tak šéfu týmu Toto Wolffovi. Všichni se ale v Mercedesu shodli, že Ferrari si díky síle vozu domácí vítězství na Monze zasloužilo.

Štítky: GP Itálie Mercedes Zveřejněno 8. 09 2019 — Martina Nová

Již druhý závodní víkend po sobě se musí spokojit v Mercedesu „pouze“ se ziskem druhého a třetího místa. A znovu byl přemožitelem jednadvacetiletý Charles Leclerc z Ferrari. Oproti GP Belgie ale šlo o mnohem tvrdší souboj, kdy došlo i na vzájemný kontakt monopostů. Šéf německé stáje měl tak po závodě trochu hořkost v ústech.

„Charles řídil tvrdě, ale geniálně. Nicméně podle mě byla jeho jízda trochu za hranou. Ale chcete mu dát trest v Monze? To by akorát došlo k nepokojům,“ řekl Toto Wolff. „Chceme vidět tvrdé souboje, ale jak moc máme být shovívaví… Mohl za to klidně dostat penalizaci, do Lewise strčil. Nicméně musím sportovně uznat, že auto mělo Ferrari nejlepší,“ sportovně přiznal šéf Mercedesu.

Hlavní vášně totiž vzbudil zmíněný kontakt mezi vozy Leclerca a Hamiltona, po kterém obdržel Monačan černobílou vlajku jako varování, aby se situace již neopakovala. Pak by následovala penalizace.

Hamilton stihl rychle vychladnout po dojezdu do cíle a i přes nesouhlasné komentáře během závodu uznal, že jezdec Ferrari byl zkrátka lepší. „Byla to zábava. Vypadá to, že nová generace udělala mnohem větší krok kupředu, co se týče manévrování s autem ve srovnání se zkušenějšími řidiči. Nyní už mám ale dobré znalosti a těším se na další závod,“ vyhlíží podnik v Singapuru Hamilton.

Pro Brita nebyl závod o to příjemnější, že také selhala jeho strategie s pneumatikami. Hamilton zajel příliš brzo do boxů, kde navíc nazul měkčí směs, než měl Leclerc, kvůli tomu v závěru závodu ztrácel. „Udělal jsem, co šlo, pneumatiky bohužel nevydržely, jak jsme potřebovali. Byli zkrátka rychlejší, zejména na rovinkách, protože i když jsme se přiblížili, nedokázali jsme je předjet,“ vysvětlil obhájce mistrovského titulu. „Charles a Ferrari odvedli skvělou práci, gratulace. Vytvořili velký tlak na mě i Valtteriho,“ uznal Hamilton.

Britova chyba na trati dala šanci Bottasovi vyzvat Leclerca na souboj, ale ani on nebyl úspěšný. „Myslím, že jsme měli dobrou strategii, dost dlouho jsem vydržel na první sadě pneumatik. Nakonec jsem i měl několik šancí na předjetí, ale nepodařilo se mi to. Dal jsem do toho vše, ale cestu před Charlese jsem nenašel,“ mrzelo Fina.

„Na rovinkách byli o dost rychlejší, nám naopak chyběl přítlak na přední části. Myslím, že to bylo to nejlepší, co jsme dnes mohli udělat. Vyzkoušeli jsme všechno, co jsme mohli, s režimy motoru a se vším, ale nestačilo to,“ objasnil prohraný souboj s Ferrari jezdec Mercedesu.

Diskuse k článku

Napsat komentář