Stroll starší už rezignuje na myšlenku, že se jeho syn stane mistrem světa

V katarském paddocku se šíří divoké zvěsti o možném prodeji týmu Aston Martin. Stroll starší navíc už rezignuje na myšlenku, že se jeho syn stane mistrem světa

Štítky: Aston Martin Lance Stroll Lawrence Stroll Zveřejněno 6. 10 2023 — GPF1.cz

Kanadský miliardář Lawrence Stroll údajně zvažuje obří nabídku ve výši 800 milionů eur, kterou podala saúdskoarabská státní ropná společnost Aramco – již nyní titulární sponzor týmu. Oficiálně to tým ze Silverstonu popřel.

“Lawrence dal jasně najevo, že prodej nepřichází v úvahu,” uvedl jeho mluvčí. “Tento sport je populárnější než kdy jindy a hodnota týmů neustále roste. Nic takového se neplánuje.”

Miliardář a módní magnát Stroll se však vyjádřil: “To (prodej) se v tuto chvíli neplánuje. Ale byli jsme osloveni. Formule 1 je sport a byznys, který je v současné době v ohni.”

Nabízí se otázka, zda Stroll prostě neztrácí chuť do sportu dál investovat, protože jeho 24letý syn Lance se těžko prosazuje.

Novinář Ralf Bach uvedl: “Stroll je v tomto ohledu velmi úspěšný. Strollova matka Claire-Anne prý po několika letošních nehodách vyvíjí tlak na svého syna, aby ukončil kariéru v motorsportu.”

Legenda F1 Gerhard Berger si myslí, že důvodem zvěstí o prodeji by mohl být i výrazný kontrast mezi Strollovými výkony a výkony jeho 42letého týmového kolegy Fernanda Alonsa.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Sebastian Vettel už neměl skutečnou motivaci,” řekl. “Když jel vedle Strolla, byl už v komfortní zóně a dělal minimum. Ale Alonso, stejně jako Ayrton Senna, Michael Schumacher, Lewis Hamilton a Max Verstappen, je jedním z mála velkých šampionů, kteří nepotřebují povzbuzování od týmových kolegů, aby vždy podali maximální výkon. Lance Stroll to nyní pociťuje. Přestože není špatným závodníkem.”

Začínají se objevovat zvěsti, že je něco pravdy na tvrzení, že Lawrence Stroll možná definitivně rezignuje na to, aby se jeho syn stal mistrem světa.

“Otec se synem se jednou přišli podívat do naší továrny,” řekl jeden z insiderů. “Ještě nikdy jsem nezažil tak zaujatého otce a tak nezaujatého syna.”

Je možné, že si 64letý Lawrence uvědomil, že k tomu, aby tým udělal další krok, musí vedle Alonsa nastoupit konkurenceschopnější jezdec. Přesun Lance z F1 do vytrvalostního mistrovství světa a Le Mans by proto mohl dávat smysl, zvláště když se právě objevila zpráva, že Aston Martin bude od roku 2025 nasazovat do WEC hyperautomobil Valkyrie z pera Adriana Neweyho.