Hamilton: “Fenomenální” Verstappen dále pozvedl laťku

Lewis Hamilton pochválil soupeře Maxe Verstappena za to, že v letošní sezoně dál "pozvedl laťku"

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 6. 10 2023 — GPF1.cz

Ve čtvrtečním projevu před víkendovou Velkou cenou Kataru, kde je Verstappen z Red Bullu připraven získat svůj třetí titul v řadě, sedminásobný šampion řekl, že Nizozemec má za sebou fenomenální a bezchybný rok.

“Nesnažil bych se jej umístit do nějakého historického pořadí,” odpověděl jezdec Mercedesu na otázku, zda by to mohl udělat. “Myslím, že hodnocení lidí je věc založená na názoru. Ale myslím si, že si svou pozici zasloužil a že odvedl úžasnou práci s autem, které má. On i tým byli letos fenomenální. Bezchybný. A myslím, že pozvedli laťku.

Jako tým se na to musíme podívat a říct si: ‘Dobře, tohle jsou oblasti, které musíme rozvíjet, abychom se jim dokázali vyrovnat a konkurovat.’ “Doufám, že v určité fázi s nimi budeme moci bojovat a skutečně je mít v pozici, ve které se brání, ale určitě by si měli tento okamžik užít, protože na něm pracovali.”

Verstappen potřebuje pouhé tři body k tomu, aby zpečetil další triumf a očekává se, že se mu to v sobotním sprintovém závodě na mezinárodním okruhu Losail podaří poměrně snadno. Od jejich divoké rivality během sezony 2021, kdy se zdálo, že některá nečekaná rozhodnutí komisařů při Velké ceně Abú Zabí připravila Brita kontroverzním způsobem o osmý titul, protože Verstappen si dojel pro vítězství, se od Hamiltona dočkal pochvaly jen velmi zřídka.