Stávka filmařů film Lewise Hamiltona a Brada Pitta “výrazně zpozdila”

Sedminásobný mistr světa Hamilton uvedl, že jeho film, v němž hraje Brad Pitt, se k divákům dostane nejdříve v roce 2025, a to v důsledku narušení, které způsobila stávka na začátku tohoto roku.

Štítky: 2025 Brad Pitt Zveřejněno 7. 12 2023 — GPF1.cz

Členové sdružení Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists si na začátku tohoto týdne odhlasovali dohodu se studii poté, co ukončili svou stávku.

Film F1, na němž se Hamilton podílí jako koproducent, se potýká s řadou komplikací. Plány na natáčení scény na Velké ceně Las Vegas musely být zrušeny. Prodloužený produkční plán znamená, že další natáčení bude nyní probíhat až do sezóny F1 2024.

POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ PŘEDPREMIÉRU FILMU FERRARI S EXKLUZIVNÍ TALKSHOW: VSTUPENKY

Hamilton řekl, že dokončený film se objeví “pravděpodobně na začátku roku 2025, řekl bych, že s dodatečnými pracemi, které by museli udělat. Takže se to hodně zpozdilo.”

Film Apex, který produkuje Brad Pitt a Lewis Hamilton, je inspirován Formulí 1 a jeho natáčení oficiálně začalo na Silverstone. Zde je několik detailů, které o filmu víme:

  • Děj: Brad Pitt hraje postavu Sonnyho Hayese, bývalého závodníka Formule 1, který se odstěhoval ze série poté, co utrpěl velkou nehodu v 90. letech. Po letech ho majitel týmu, který má problémy (hraje ho Javier Bardem), požádá, aby se připojil k týmu APXGP jako druhý jezdec a mentor mladého fenoména Joshuy Pierce, kterého hraje Damson Idris.
  • Natáčení: Natáčení probíhá během celé sezóny 2023. Filmový tým měl přístup k Silverstone během víkendu Velké ceny Británie, ale natáčení probíhá i během zbytku sezóny 20231.
  • Tým a auto: Film představuje fiktivní tým APXGP a modifikovaný vůz F2, který poprvé vyjel na trať před britskou Grand Prix. Auto má černé a zlaté zbarvení, které připomíná tým Haas sponzorovaný Rich Energy v roce 20191.
  • Obsazení: Kromě Brada Pitta a Damsona Idrise bylo potvrzeno několik dalších členů obsazení. Lewis Hamilton se na filmu podílí jako výkonný producent a je velmi aktivně zapojen do procesu psaní scénáře.
  • Produkce: Film je produkován ve spolupráci s Apple Studios a vlastní produkcí Lewise Hamiltona, Dawn Apollo Films.