Lidi budou nyní brát RB vážněji. Cílí na konzistentní výkony

Daniel Ricciardo tvrdí, že změny v obnoveném týmu formule 1 RB donutí soupeře, aby brali bývalý tým Toro Rosso a AlphaTauri "vážněji".

Štítky: 2024 VCARB Zveřejněno 9. 02 2024 — GPF1.cz

Tým, který ve čtvrtek pozdě večer v Las Vegas představil svůj nový vůz VCARB 01, bude v letošní sezóně pokračovat ve své nejzkušenější sestavě, v níž Ricciarda doplní Yuki Tsunoda. Australan uvedl, že odklon od zaměření na výchovu mladých jezdců pro sesterský tým Red Bull a příchod velkých amerických sponzorů povede k větší nezávislosti RB.

“Jak to cítím já, je to pravděpodobně pro lidi zvenčí, ostatní týmy nebo lidi, kteří si myslí, že je to jen juniorský tým typu Red Bull, způsob, jak nás všichni budou brát vážněji,” řekl o obnovené organizaci. “Myslím, že je to rok, kdy máme pocit, že tak trochu stojíme na vlastních nohou a máme na palubě seriózní partnery. A myslím, že to je pro nás jako tým nesmírně přínosné. Struktura se hodně změnila, přišlo hodně nových lidí a my se snažíme opravdu vybudovat něco, co bude bojovat samozřejmě, jak teď všichni doufáme, v popředí středu tabulky.”

Ricciardo říká, že se mu líbí nový vzhled týmu, jehož barva vozu odkazuje na poslední časy Toro Rosso.


Nové číslo magazínu KOLO na KOLO přináší silná témata:

  • Nejnovější informace o podvodech Benettonu a Michaela Schumachera v sezoně 1994
  • Opravdové zákulisí vztahu Hamilton – Wolff
  • Enzo Ferrari a jeho ženy
  • Aerodynamické vychytávky
  • Odstrašující případy nových týmů v F1

PŘEDPLATNÉ TADY

PŘEDPLATNÉ TADY


“Z toho, co jsem viděl, je to super,” řekl. “Myslím, že kombinézy a všechno ostatní, vypadáme dobře, to je v pohodě. A je to samozřejmě pěkná věc, prezentace, je to pro nás velká věc. Primární je samozřejmě výkon a uvidíme, jak to bude na trati. Ale to, že vypadáme dobře, máme zvládnuté a doufám, že se to bude líbit i ostatním.”

Na otázku ohledně cílů pro letošní rok Ricciardo odpověděl, že primárním cílem bude konzistentní výkonnost na různých typech tratí, nikoliv vrcholy a výkyvy, které jsme viděli loni.

“Chceme bojovat v popředí středu pole,” řekl. “Takže pokud budeme konzistentně s vozem v Q3, budeme konzistentně získávat body, top 10, ne jenom občasný závod, možná šesté a pak patnácté místo. Myslím, že konzistence pak tak nějak opravdu ukazuje, že autu rozumíte a tým ho dobře kontroluje, a to vám pak může pomoci dostat se o krok blíž k předním pozicím. Takže konzistence, to je to, oč mi zatím jde.”

Kromě nejnovější změny značky provedla společnost RB také několik významných personálních změn. Peter Bayer se stal loni generálním ředitelem, Laurent Mekies byl na začátku sezóny jmenován ředitelem týmu a tým přilákal bývalého sportovního ředitele Alpinu Alana Permaneho a Tima Gosse z FIA, aby posílili jeho vedení.