Série NASCAR oživila pradávný ovál na Monze

Starý okruh na Monze včetně svých klopených zatáček byl znovu oživen. Série NASCAR na legendárním okruhu uspořádala virtuální závod pro jezdce NASCAR a IndyCar. Celý podnik se jel na platformě iRacing.

Štítky: eSports Motorsport Zveřejněno 14. 04 2020 — Lukáš Podstata

Jednorázový závod mimo klasické okruhy, na které jsme v rámci šampionátu NASCAR zvyklý se konal o velikonočním víkendu. Volba padla na italský okruh v Monze, jehož dominantou je ovál, na kterém se dříve proháněly i vozy formule 1.

Celý závod NASCAR na staré italské Monze

Události se zúčastnila spousta zajímavých jmen. Například duo z Arrow McLaren SP Patricio O’Ward a Oliver Askew. Dále Colton Hert, Josef Newgarden, Conor Daly, Tony Kanaan, Denny Hamlin, Bobby Labonte, čí Nelson Piquer Jr.

Samotný závod byl vypsán na třicet pět minut a úzký ovál v Monze sliboval nepřetržitou podívanou. Kombinace šedesáti automobilů znamenala spoustu předjížděcích manévrů, ale i několika velkých karambolů. Naštěstí se závod konal virtuálně a nemohlo tedy dojít k žádnému zranění.

Vítězem se stal Justin Botelho. Tento závodník předvedl neskutečnou jízdu, protože na startu stál až na padesáté třetí pozici. Druhý skončil Tommy Joe Martins a třetí pozici obsadil Casey Kirwan.

Závodem však otřásla i jistá kontroverze. Kyle Larson měl během tréninků rasistické narážky. Za tento prohřešek má aktuálně automobilový závodník pozastavenou činnost na neurčito. Trest přišel i od jeho mateřského týmu Chip Ganassi Racing, který mu na dobu suspendace pozastavil plat. Tento incident však naštěstí neměl příliš velký vliv na samotný podnik a piloti nám připravili spoustu automobilové zábavy.

Diskuse k článku

Napsat komentář