Další pomoc týmů F1 v boji s pandemií

Sedm týmů, které mají své sídlo v Anglii se připojilo do projektu Pitlane. Tento projekt má pomoci v boji s aktuální největší světovou hrozbou, kterou je nový typ koronaviru.

Štítky: Koronavirus Týmy F1 Zveřejněno 15. 04 2020 — Lukáš Podstata

Není žádným tajemstvím, že technologie ve světě formule 1 patří mezi nejšpičkovější na světě a týmy dokáží vyrábět spoustu velmi náročných součástek. Momentálně však jednotlivé výrobny stály, protože sezóna je pozastavena. Týmy sídlící ve Velké Británii se rozhodly podpořit projekt Pitlane, který má za cíl pomoci s výrobou ventilátorů a dýchacích přístrojů.

Britská vláda si jich objednala více než 10 000 kusů a mají je vyrobit právě týmy formule 1. Celkem 40 strojů v továrnách, které v běžném provozu vyrábí písty a turbodmychadla, nyní dokáží chrlit 1000 dýchacích přístrojů za jeden den. Mercedes dokonce přemístil svoje motorové zařízení, aby bylo schopno vytvářet dýchací pomůcky s trvalým přetlakem průtoku vzduchu. Jednotlivý zaměstnanci pracují i osmnáct hodin denně a velkou měrou přispívají v boji se zákeřným virem.

Týmy by se měly účastnit i dalšího projektu. Jedná se o nízkonákladový přenosný ventilátor. Tento projekt byl prozatím vládou odložen z důvodu nutnosti vytváření klasických plicních ventilátorů.

K přeměně továren se vyjádřil i oficiální mluvčí formule 1, který pochválil nasazení jednotlivých týmů. „Měli bychom být hrdí na práci, kterou při výrobě jednotlivých částí. Věřím, že i nadále budou všichni lidé zásadně přispívat v projektu Pitlane. Sedm týmů formule 1 je aktuálně rozděleno na tři proudy. Dva pokračují ve stávající práci a třetí proud je připraven reagovat na jakékoli další výzvy k pomoci.“

Diskuse k článku

Napsat komentář