Selhání datového serveru způsobilo nefunkčnost systému DRS

V poslední velké ceně letošní sezony jsme mohli vidět, že do 17. kola nebylo možné využívat systém DRS. Ředitel závodu Michael Masi vysvětlil, co bylo příčinou těchto potíží.

Štítky: GP Abú Dhabi Michael Masi Zveřejněno 2. 12 2019 — Lukáš Podstata

Piloti mají povoleno aktivovat systém DRS v určitých částech okruhu, pokud jsou v rozestupu maximálně jedné vteřiny od soupeře. Ovšem během Velké ceny v Abú Dhabi nebyl tento systém v úvodu k dispozici. Michael Masi, ředitel závodů, vysvětlil důvody výpadku. „Selhal datový server. Jakmile jsme to zjistili, tak jsme systém deaktivovali. Systém jsme nemohli znovu spustil, pokud jsme si nebyli stoprocentně jistí, že nám data fungují správně.

Celý náš tým provedl různé kontroly, abychom se ujistili, že všechno bude fungovat korektně. Až do té doby jsme se ani nepokoušeli systém znovu spustit. Nejdříve jsme aktivovali záložní systém k obnovení potřebného datového toku směrem k monopostům. Jakmile vše fungovalo a data přicházela z obou stran správná, tak jsme systém znovu aktivovali,“ vysvětlil ředitel závodů.

Masi dále uvedl, že systém je provozován společně Mezinárodní automobilovou federací a FOM. Zároveň také dodal, že je opravdu těžké předpovědět, co by se stalo, kdyby k deaktivaci DRS nedošlo. „Abych byl upřímný, nechci ani myslet na to, co by se mohlo stát. Okamžitým preventivním opatřením však bylo pouze provést globální deaktivaci.“

Diskuse k článku

Napsat komentář