Leclercovi třetí místo zůstalo, Ferrari ale dostalo tučnou pokutu

Leclercovo třetí místo z Grand Prix Abú Dhabí bylo v ohrožení kvůli předstartovnímu pochybení týmu. Nakonec však bylo potrestán pouze Ferrari.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Abú Dhabi Zveřejněno 1. 12 2019 — Bára Goldmannová

Krátce před zahájením posledního závodu se začalo spekulovat o tom, že by Chales Leclerc vůbec nemusel odstartovat do závodu, neboť podle vedoucího technického komisaře FIA Joa Bauera údajně nesouhlasilo uvedené množství paliva se skutečným množstvím ve voze, což je proti pravidlům.

Přestože se Leclerc nakonec mohl velkého finále pod umělým osvětlením zúčastnit a šachovnicovou vlajku viděl jako třetí, tak i po konci závodu byl tento případ stále prošetřován.

Několik hodin po konci závodu došli komisaři k závěru, že Leclercovi třetí místo ponechají, ale Ferrari bude muset zaplatit pokutu ve výši 50 000 dolarů. V přepočtu tedy milion a sto padesát tisíc korun!

Delegáti FIA zjistili, že bylo v Leclercově voze téměř o 5 kilogramů více paliva, než Ferrari před závodem nahlásilo. Podle Ferrari šlo údajně o nesoulad v měření.

Vrcholem byla výhra v Monze

A jak samotný Leclerc ohodnotil závod v Abú Dhabi a letošní sezonu? „Byla to neuvěřitelná sezona, ve které se můj sen jezdit pro tento tým stal skutečností. Proto bych chtěl každému z týmu poděkovat. Zcela upřímně to byl šílený rok, ve kterém jsme zažili spoustu vzestupů a pádů.

Emotivním vrcholem bylo zajisté vítězství v Monze. Všechny tyto okamžiky nikdy nezapomenu,“ zhodnotil uplynulou sezonu pilot s číslem 16, jehož slova citoval portál speedweek.com.

„S touto sezonou jsem opravdvu spokojený. Udělal jsem pokroky, ale udělal jsem i chyby, ze kterých jsem se poučil,“ přiznává pokorně Leclerc. „To mi zajisté pomůže být v roce 2020 ještě lepší.“

Dvaadvacetiletý Monačan si váží možnosti učit se od několikanásobného mistra F1. „Od Seba (Vettela) jsem se toho hodně naučil.“ Ještě o to víc jej bezpochyby těší, že takto kvalitního jezdce dokázal při svém debutu za top tým pokořit. Konečný výsledek překvapil i jeho samého: „Věděl jsem, že úspěchy určitě přijdou, když budu odvádět dobrou práci. Ale Seb je čtyřnásobný mistr.“

Diskuse k článku

Napsat komentář