Ferrari nebude mít týmovou jedničku ani v příští sezoně

Mattia Binotto, šéf týmu Ferrari, prozradil, že Scuderia stejně jako letos nebude ani v příští sezoně upřednostňovat jednoho nebo druhého pilota.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 2. 12 2019 — Lukáš Podstata

Charles Leclerc od prvního závodu letošní sezony dokazoval, že je velice talentovaným pilotem a hodně velkým konkurentem pro Sebastiana Vettela. Jednička však měla být jasná, a tou měl být právě německý pilot. Jenže několik chyb a špatných rozhodnutí dostalo Scuderii do pozici, kdy nebylo jasné, kdo je pro ni preferovanou volbou.

Mattia Binotto po posledním závodě v Abú Dhabí řekl, že tým bude v nastaveném trendu pokračovat i v příští sezoně. „Měli jsme na začátku sezony nováčka a zkušeného pilota. Když se ale podíváte na poslední velké ceny, oba naši jezdci spolu mohli závodit – myslím si, že odtud začneme v následující sezoně,“ tvrdí italský lodivod, který vyzdvihl zejména výkony Charlese Leclerka.

„Dokázal překvapit úplně všechny, včetně mě. Je velmi rychlý a dokázal výtečně zvládnout tlak po celou sezónu. Těmto věcem dopomáhá i fakt, že jsme ho mohli sedmkrát vidět na pole position, získal dvě vítězství a v celkovém hodnocení skončil před Sebastianem.“

Všichni fanoušci Ferrari ví, že stáj se potýkala většinu sezony se špatnými rozhodnutími, což vytvářelo kontroverzní momenty. Binotto však právě skončenou sezonu tak černě nevidí.

„Pokaždé jsme se snažili odvést maximum. Nejsme však spokojeni s výkonem našeho vozu a situacemi, které jsme v sezoně udělali. Nechci tady ale ničeho litovat. Vždy se musíme dívat směrem dopředu. Upřímně vám můžu říct, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách, ale bohužel to zatím nestačilo. Máme teď nějaký čas a budeme se snažit vytvořit solidní základy s týmem. Chceme se v příští sezoně postavit těm nejlepším,“ tvrdí odhodlaný Binotto.

Diskuse k článku

Napsat komentář