Šéf Williamsu Vowles dostává Logana Sargeanta pod tlak

Americký nováček Logan Sargeant je v kritickém období. Aktuálně bojuje pilot Williamsu o setrvání v týmu, potažmo i ve formuli 1. V Nizozemsku ukázal Sargeant zlepšující se tempo, potvrdí ho i v dalších závodech?

Štítky: James Vowles Logan Sargeant Williams Zveřejněno 3. 09 2023 — Vašek Štěpánek

Rodák z Floridy zazářil hned v Bahrajnu 12. místem v cíli. Sargeant tehdy stíhal tempu Alexe Albona a zdálo se, že Williams našel skvělou jezdeckou dvojici. V průběhu roku ale nadšení z Logana Sargeanta v týmu opadlo.

Alex Albon pravidelně bojuje o zajímavé pozice a Williamsu už vyjel 15 bodů, které stáj z Grove drží na sedmé příčce v poháru konstruktérů. Sargeant je zatím na nule, postupně se ale svým prvním bodům v F1 blíží.

První část sezony byla v podání Američana nešťastná. Nehody střídaly technické problémy nebo nešťastné momenty způsobené jinými piloty. Od Grand Prix Velké Británie Sargeant ale prokazuje zlepšující se trend.

V Nizozemsku se jezdci Williamsu podařilo poprvé postoupit do poslední části kvalifikace, bohužel poté přišel problém s hydraulikou. Bude to ale stačit na udržení sedačky pro příští sezonu? Šéf Williamsu nastínil, že asi ne.

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

„Podívejte, Alex je náš dlouhodobý plán a chceme si ho udržet. Je rychlý a doručí výsledky. Logan se chvíli hledal a teď je na něm, aby se zlepšoval závod od závodu. Musí být platný jak za volantem, tak mimo něj například při vývoji auta.

Řekl jsem mu, že formule 1 je meritokracie a zůstane v ní jen, když si své místo jednoduše zaslouží. Tohle je vrchol motorsportu a neudrží se zde pokud v sobě nenajde nejlepší verzi sebe sama, tak to prostě je.

Může se stát, že odejde, ale také se může stát, že se stane součástí našeho dlouhodobého projekt a společně s Alexem dostane Williams do vyšších pater. Jak už jsem řekl, teď je to na něm,“ přiznal James Vowles.

Britský inženýr a šéf Williamsu ještě dodal, že jedním ze způsobů, jak Sargeant může zůstat v F1 je, že získá nějaké body. Tím by Američan zvedl svůj aktuální kredit. „V Nizozemsku byly doby na dosah, snad se mu brzy povede nějaké získat,“ zakončil Vowles.