Během závodu v Singapuru piloti pijí “čaj”. Někteří se tomu ale úplně vyhýbají

Někteří závodníci se před náročnou Velkou cenou Singapuru, že pití během závodu jako jako (nechutný) čaj.

Štítky: Carlos Sainz Fernando Alonso GP Singapuru Lance Stroll Logan Sargeant Zveřejněno 14. 09 2023 — GPF1.cz

K čaji přirovnávají piloti tekutiny, které stravují během velké ceny. Ale ne všichni se tomuto holdu poddávají.

“Co se týče hydratace, máme v autě pití, ale velmi rychle se zahřeje. Takže prvních, nevím, 15-20 minut závodu můžete pít studenou vodu a pak už je to skoro jako čaj, příliš horké na to, aby se to dalo pít,” řekl Fernando Alonso. “Takže nemám tendenci moc pít. A je vlastně těžké polykat tekutiny, když řídíte a hází to s vámi v autě. Musíte si dávat pozor, abyste toho nevypili moc, může to být náročné na žaludek.”

“Já rád piju čaj! Jo, když zbývá 15-20 kol do cíle, mám docela žízeň, tak si dám čaj,” prozradil Lance Stroll. “Ale jak říkal Kevin, je tady brutální vlhkost a závod je vždycky hodně dlouhý a v autě není moc času na odpočinek. Takže se na něj připravuji celý rok, třeba jen v posilovně, ale vždycky je to dřina. Nikdy není snadné dostat se do cíle. Nezáleží na tom, jak tvrdě trénujete, vždycky je to hodně silidní námaha v autě.”

Carlos Sainz potvrdil:

“Vychutnáváme si čaj, který máme v autě, protože to není pití, myslím, že je to spíš čaj, který musíme pít během závodu, abychom se zavodnili, protože vůbec nechutná dobře. Není to to, co byste si chtěli dát, když bojujete v horku.”

Guyanu Zhou překvapil, když řekl:

“Vlastně jsem nikdy nepil, první půlku sezóny, ale pak jsem začal pít trochu čaje.”

Ale určitě nepřekvapil tak, jako Logan Sargeant:

“Myslím, že největším problémem je dehydratace v průběhu závodu. Já osobně nepiju, takže se s tím musím během závodu smířit. Ale upřímně, nepřijde mi, že by bylo tepleji než v Miami. Upřímně řečeno, myslím, že v Miami je ještě větší vlhkost. Takže si myslím, že to prostě vychází z charakteristiky trati, která je dost zatáčkovitá, a to ji dělá tak obtížnou.”

Jen pro upřesnění, během závodu nic nepije?

“Ano. Nepřijde mi to jednoduché. Takže prostě žiju s tím, že se před závodem hydratuju. A prostě s tím žiju.”