Pomsta není motivací pro novou Hamiltonovu smlouvu

Lewis Hamilton prodloužil smlouvu s Mercedesem o další dva roky. Britský závodník tak ve formuli 1 zůstane minimálně do svých čtyřiceti let. Kde bere Hamilton motivaci? Martin Brundle má jasno – pomsta za Abu Dhabi a zisk osmého titulu.

Štítky: Lewis Hamilton Martin Brundle Mercedes Zveřejněno 3. 09 2023 — Vašek Štěpánek

Před necelými dvěma lety byl Hamilton blízko novému rekordu v počtu zisku mistrovských titulů. Krátce před koncem závodu havaroval Nicholas Latifi a na trať vyjel Safety car, který za velmi kontroverzních okolností zajel do boxů před posledním kolem.

Max Verstappen celé situace využil a na čerstvých pneumatikách zdolal jezdce Mercedesu v posledním kole závodu a získal první titul mistra světa. Hamilton se následně stáhnul ze sociálních sítí a dlouho se nevědělo, zda bude ve formuli 1 pokračovat.

Expert formule 1 a bývalý závodník Martin Brundle si myslí, že právě zisk osmého titulu je motivace, která žene Lewise Hamiltona vpřed. Pilot Mercedesu by se ziskem další mistrovské trofeje ‚pomstil‘ a poté by nejspíše definitivně skončil.

„Hodně lidí si myslí, že kdyby Lewis tehdy v Abu Dhabi získal osmý titul, ukončil by kariéru. Je to docela logické, skončil by na absolutním vrcholu. Okolnosti se ale změnily a myslím si, že aktuálně Lewis čeká, dokud nebude moci titul získat zpět.

KOLO na KOLO ŽIVĚ! Do Ostravy 21. září přijede jako host MICHAL KAVALČÍK. Vstupenky zde

Je to podle mého názoru motivace, která jej žene vpřed. I když Lewis veřejně říká, že jeho motivací je naplnit očekávání a cíle týmu, osmý titul je něco, co má pořád v hlavě,“ zamyslel se Brundle, který se snaží rozluštit důvody prodloužené smlouvy.

Bývalý pilot formule 1 také věří, že Hamiltona jednoduše baví závodění, ale aktuální forma Mercedesu představuje pro sedminásobného šampiona velkou psychickou výzvu. Pokud by Hamilton neměl extra motivaci, nejspíše by letos skončil.

„Konkurenceschopnost Mercedesu je nešťastná. S příchodem nových pravidel se propadli a stále se nedokázali vrátit zpět. Pro jezdce jako je Lewis Hamilton to musí být těžké období, protože byl zvyklí dlouhá léta bojovat vpředu.

Kdyby neměl nějakou vlastní motivaci, nemyslím si, že by po letošní sezoně pokračoval. Stále je tam ale naděje do dalších let a vidina titulu z pomsty,“ zakončil zajímavou myšlenku Martin Brundle, který má z Hamiltonova setrvání radost.