Williams: Chceme, aby pro nás Logan Sargeant jezdil i příští rok

Šéf Williamsu James Vowles vyslovil Loganu Sargeantovi důvěru a trvá na tom, že si tým přeje, aby v příštím roce pokračoval ve formuli 1.

Štítky: Logan Sargeant Williams Zveřejněno 29. 09 2023 — GPF1.cz

Sargeantova budoucnost ve Williamsu byla zpochybněna v důsledku řady nehod od letní srpnové přestávky. Těžce havaroval v kvalifikaci a závodě při Velké ceně Nizozemska, narazil do bariér při GP Singapuru a minulý víkend měl velkou nehodu během první části kvalifikace Velké ceny Japonska.

Tyto nehody přicházejí v době, kdy Williams chce, aby se Američan ve zbytku sezony neustále zlepšoval a ukázal, že může v příští sezoně nastoupit po boku Alexe Albona. Zatímco Sargeantova poslední havárie vyvolala první spekulace o tom, že by Sargeanta mohli nahradit Felipe Drugovich, Liam Lawson nebo Mick Schumacher, Vowles vyvrátil všechny řeči o tom, že se rozhodně poohlíží po druhém místě v týmu.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Místo toho ve svém pozávodním videu “Vowles Verdict” na webových stránkách Williamsu prohlásil, že tým chce, aby Sargeant uspěl – a že s ním musí spolupracovat, aby se tak stalo.

“Logan má velmi jasné cíle, kterých musí do konce sezony dosáhnout, a my s ním neustále pracujeme,” řekl Vowles. “To je důležitý bod: pracujeme s ním. Chceme, aby uspěl, a chceme, aby příští rok seděl v autě. I to je do značné míry na nás.

Vzali jsme někoho přímo z Formule 2 bez jakéhokoli významnějšího testování, dali jsme mu den a půl v Bahrajnu v tomto autě a pak jsme mu popřáli, aby se mu dařilo v sezóně, která byla pro nováčky strašně náročná, tečka.”