Šéf Mercedesu po potížích z tréninku: Jak si vůbec dovolujete kritizovat Las Vegas?!

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff popřel, že by F1 utrpěla reputační újmu poté, co byl zrušen první trénink na nový závod v Las Vegas a druhý odložen o dvě hodiny.

Štítky: GP Las Vegas Toto Wolff Zveřejněno 17. 11 2023 — GPF1.cz

Úvodní hodina tréninku na novém okruhu Las Vegas Strip byla zastavena po necelých deseti minutách, když uvolněný kryt kanalizace poškodil nejméně dva vozy. Trénink nebyl obnoven, aby bylo možné zkontrolovat všechny odtoky podél šestikilometrové trati. Šéf týmu Ferrari Frederic Vasseur kritizoval přípravy na závod jako “nepřijatelné” poté, co byl vůz Carlose Sainze vážně poškozen, když narazil do odtokového kanálu na Stripu. Esteban Ocon při podobném incidentu o chvíli později rovněž poškodil podlahu na svém Alpinu.

F1 vložila do přípravy Velké ceny Las Vegas, kterou od jejího ohlášení na začátku loňského roku neúnavně propaguje, obrovské finanční prostředky. Wolff odmítl názory, že zrušený trénink byl pro seriál ostudou.

“To není ‘černé oko’ – to nic není,” řekl. “Jsme [ve] čtvrtek večer, máme volný trénink jedna, který nejedeme. Budou se utěsňovat kryty odtoků a zítra ráno už o tom nikdo nebude mluvit.”

Podle něj je “naprosto směšné” naznačovat opak. “Je to jeden trénink. Jak si vůbec můžete dovolit pokoušet se mluvit špatně o závodě, který nastavuje nové standardy všemu? Mluvíte o zas*raném krytu kanalizace, který se uvolnil, což se stalo už dříve. To nic není – je to trénink. Přiznejte zásluhy lidem, kteří tuhle velkou cenu připravili, kteří z tohoto sportu udělali něco mnohem většího, než kdy byl.

Liberty odvedla úžasnou práci a jen proto, že se v trénink se uvolnil kryt odtoku, bychom neměli naříkat,” pokračoval Wolff. “Auto je rozbité – to je opravdu škoda. Pro Carlose to mohlo být nebezpečné. Takže mezi FIA a tratí a všemi je třeba analyzovat, jak můžeme zajistit, aby se to neopakovalo. Ale mluvit tady o “černém oku pro sport” ve čtvrtek večer – na to se stejně v evropském čase nikdo nedívá.”