Šéf FIA Todt promluvil o Schumacherovi: Přežil jen díky svojí ženě

Bývalý šéf týmu Ferrari a současný prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt prozradil, že Michael Schumacher přežil svoji nehodu na lyžích v prosinci 2013 jen díky svojí ženě Corinně. Ta se totiž nehodlá vzdát naděje na to, že se vítěz sedmi titulů mistra světa nakonec zotaví, čemuž odpovídá i kvalita lékařská péče, jakou svému manželovi zajišťuje.

Štítky: Jean Todt Michael Schumacher Zveřejněno 11. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

„Od doby, co k té nehodě došlo, jsem s Corinnou strávil spoustu času. Je to skvělá žena, která se stará o celou rodinu,“ přiznal Todt pro německý deník Bild. „Nečekala to,“ říká o takřka fatální nehodě. „Stalo se to náhle a neměla na vybranou. Ale vede si velmi dobře. Věřím jí, stejně jako ona mně.

Díky péči lékařů, které řídí Corinna, jež chtěla, abych Michael přežil, skutečně přežil – ale s následky. A právě teď se s těmito následky vyrovnává. Doufáme, že se to pomalu, ale jistě zlepší,“ tvrdí Todt.

Ten rovněž přiznal, že k celé rodině má výjimečné pouto. Platí to i pro Michaelova syna, který v současnosti v F1 závodí. „Mick je jedním z lidí, kteří mají v mém srdci zvláštní místo. Schumacherova rodina je pro mě a moji ženu výjimečná. Napsali jsme spolu skvělý příběh a vybudovali krásné partnerství.

Samozřejmě že Michael a Mick jsou jedna krev a mají stejné cíle. Ale podmínky, jakým musejí v F1 čelit, jsou zcela odlišné,“ dodává na adresu Mickových výsledků, které ve slabém voze Haasu zajíždí.

Michael Schumacher dostane dárek: vlastní dokumentární film, bude na Netflixu