Michael Schumacher dostane dárek: vlastní dokumentární film, bude na Netflixu

Přesně v polovině září na Netflixu vyjde dokumentární film se všeříkajícím názvem: SCHUMACHER

Štítky: Michael Schumacher Zveřejněno 30. 07 2021 — Tomáš Richtr

Film vznikl za plné podpory (a tedy nejspíš tedy i kontroly) rodiny Michaela Schumachera, vystupuje v něm žena  Corinna, děti Gina a Mick a také bratr Ralf. Manažerka Sabine Kehmová o filmu prohlásila, že je “darem milovanému manželovi a otci”.

Ve filmu vystupují další postavy, které v Schumacherově životě sehrály důležitou roli, jako například Jean Todt, Bernie Ecclestone, Luca di Montezemolo, Flavio Briatore, Sebastian Vettel, Mika Häkkinen, Damon Hill či David Coulthard.

Podle Kehmové si Schumacher vždy bránil své soukromí od profesionálního života, ale “tento film bude vyprávět příběhy z obou světů”. Tvůrci, kteří stojí za dokumentem o tenistovi Borisu Beckerovi, prozradili, že Michaelova manželka se pokousila nabídnout vybalancovaný pohled na svého manžela, vzestupy i pády, a to bez patosu. Tvůrci se pokusili najít rovnováhu mezi nezávislým dokumentem a respektu k rodině.

“Nechala nás udělat to, co jsme potřebovali, a my respektovali její hranice,” prozradil jeden z režisérů filmu, Vanessa Nöckerová.

Premiéra filmu byla také kvůli velkým tlakům okolí výrazně odložena. Producenti potvrdili nové datum 15. září celosvětově na Netflixu.