Seb vs Seb: Vettel málem porazil legendárního Loeba na sněhu

Sebastien Loeb si při návštěvě Švédska připsal čtvrté vítězství v Race of Champions, když ve finále porazil Sebastiana Vettela. Němec poprvé závodil na sněhu, ale vedl si velmi dobře.

Štítky: Motorsport Sebastian Vettel Zveřejněno 7. 02 2022 — Jiří Košta

Vettel i Loeb absolvovali několik soubojů “head to head” proti svým soupeřům na sněhové trati ve Švédsku. Šampion formule 1 se může chlubit tím, že v semifinále porazil devítinásobného vítěze Le Mans Toma Kristensena, který už má za sebou více než 14 závodů Race of Champions.

Loeb zase porazil šampiona DTM a rallycrossu Mattiase Ekstroma. Finále bylo uspořádáno celkem na tři vítězství, přičemž Loeb dokázal vyhrát první dvě. V rozhodující třetí ale udělal chybu a roztočil se na trati, čímž dal prostor Vettelovi k vítězství. Němec tedy musel vyhrát i další kolo, aby ještě měl šanci porazit legendu rally. To se ale nestalo, a Loeb už se nenechal o čtvrtou výhru na ROC připravit.

Devítinásobný mistr světa v rally, který si minulý měsíc zajistil své 80. vítězství ve WRC na Rally Monte Carlo, přičemž už také stihl Rally Dakar, kde skončil celkově druhý.

O den dříve se jezdci rozdělili do týmů podle národnosti, kde startoval Vettel společně s Mickem Schumacherem. Ve dvojicích se lépe vedlo Mickovi, který držel německou vlajku dlouho vysoko. Nakonec ale ze semifinále nepostoupili. Výhru si připsal tým Norska, kde společně startovali šampion WRC Petter Solberg a jeho syn Oliver.

Mercedes a McLaren možná vytvoří “super team” formule E