Schumacherův mistrovský vůz znovu burácel. Pod rukama jeho syna

Mick Schumacher si o víkendu vyzkoušel vůz svého otce a neskrýval nadšení. Stalo se tak k připomínce prvního vítězství Michaela.

2 Štítky: GP Belgie Michael Schumacher Mick Schumacher Zveřejněno 28. 08 2017 — Josef Nekvinda

Syn slavného otce, sedminásobného mistra světa formule 1, si o víkendu v Belgickém Spa vyzkoušel vůz, ve kterém právě Michael Schumacher slavil své první vítězství a dovedlo jej k zisku premiérového titulu – Benneton B194. Od tohoto okamžiku o víkendu uplynulo již 25 let. Zajímavá byla také helma, kterou si k této příležitosti nechal Mick vyrobit. Ta byla z poloviny zbarvena v klasických odstínech, s níž závodí v Evropské F3, a ta druhá vyobrazovala originál designu jeho otce. Mickovy pocity byly takřka nepopsatelné.

„Byl jsem tím autem ohromen. Opravdové potěšení. Jsem velmi rád, za tu možnost. Bylo to velmi emotivní. Je to tu kus velké historie i pro mého otce,“ sdělil Mick novinářům z BBC.

Jen pro připomenutí. Michael Schumacher na okruhu ve Spa Francorschamps debutoval v roce 1991 za tým Jordan. Tehdy se do závodu kvalifikoval na sedmém místě, ale nakonec jej nebyl schopen dokončit, neboť službu mu tehdy vypověděla spojka. O rok později už Schumacher starší slavil své první vítězství z celkových jedenadevadesáti, když v bitvě protkané strategickými manévry porazil Nigela Mansela.

Další z historických milníků (68 umístění pole position), který byl spjat se jménem Schumacher, o uplynulém víkendu vyrovnal Lewis Hamilton. I k tomu mladý Schumacher našel pár slov. „Vždy jsem vzhlížel k otcově kariéře, nicméně rekordy jsou od toho, aby se překonávaly, takže gratulace Lewisovi,“ doplnil Mick.
Diskuse k článku

2 komentáře: “Schumacherův mistrovský vůz znovu burácel. Pod rukama jeho syna”

  1. Louis65 napsal:

    Krasne souslovi „urcite asi“ 🙂

  2. krakra napsal:

    Pro mě to bylo RETRO na rok 94. Rok 94, proto, protože ten závod jsem určitě asi viděl, protože jsem tenkrát koukal na satelitu téměř na všechny závody.
    Schumachera jsem neměl nikdy rád, ale je to pro mě vzpomínka na dobu, kdy jsem to fakt hodně sledoval.
    A ty auta byla tenkrát fakt hodně sexy.

Napsat komentář