Sauber zatím nemá pro budoucího šampiona F2 Thea Pourchaire uplatnění

Vzhledem k výběru jezdců týmu Alfa Romeo (Sauber) pro příští rok je zřejmé, že Theo Pourchaire s týmem do F1 nepostoupí, ale vypadá to, že získá titul ve formuli 2. Je mu teprve dvacet let, už nějakou dobu je součástí rodiny Sauber.

Štítky: Sauber Theo Pourchaire Zveřejněno 22. 09 2023 — GPF1.cz

Pokud se nemůže dostat do F1 teď, se všemi těmito faktory, tak kdy a jak se může dostat do F1 v budoucnu, protože jsme samozřejmě viděli některé šampiony F2, kteří musí čekat, než budou moci postoupit?

Na tuto otázku odpověděl šéf týmu Alfa Romeo Alessandro Alunni Bravi.

“Jsme připraveni uzavřít dohodu. Samozřejmě v první řadě, jak už jsem řekl, si ho ponecháme jako součást naší jezdecké sestavy. V příštím roce bude rezervním jezdcem. Společně diskutujeme o tom, jaký závodní program bude pro něj nejlepší, aby byl připraven naskočit do vozu F1. Do budoucna pro něj nejsou žádné dveře zavřené. Jen jsme usoudili, že to bude pro tým nejlepší volba, abychom zachovali naši jezdeckou sestavu i pro příští rok, což nevylučuje žádnou příležitost pro něj v budoucnu.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Viděli jsme u Felipeho Drugoviche – možná jsme viděli v minulosti, že není… také u Piastriho – že po jednom roce ve formuli 2, pokud není aktuální šance být závodním jezdcem, to nevylučuje možnost, aby tým jmenoval v budoucnu.

Jen se musíme podívat na to, jaký program je pro něj nejlepší. Chceme, aby zůstal blízko týmu F1, protože letos jsme ho požádali, aby se plně soustředil na Formuli 2, a daří se mu dobře. Myslím a doufám, že v Abú Zabí vyhraje šampionát. Možná také uvidíme, co pro něj bude nejlepší, aby byl připraven a aby byl připraven.

Představme si, že ve srovnání s ostatními týmy nemáme k dispozici starší vůz jako Aston Martin, jako McLaren nebo Mercedes, abychom mohli pro jezdce udělat pořádný testovací program – a to je velké omezení – možná to pro něj bude k dispozici příští rok.

Interně o tom diskutujeme; samozřejmě z hlediska rozpočtu je to něco, co je pro tým poměrně drahé, ale chceme vidět všechny možnosti, ale pro jezdce, jako je on, jsou dveře otevřené. Jen musíme vidět ten nejlepší program, abychom byli připraveni.”