Sainzovo místo u Ferrari ohrožuje Alex Albon

Pokud se Ferrari a Carlos Sainz nedohodnou na nové smlouvě, existuje zajímavý tip na náhradu.

Štítky: Alex Albon Carlos Sainz Ferrari Zveřejněno 14. 01 2024 — GPF1.cz

Alex Albon by se mohl stát cílem italského týmu, pokud se mu nepodaří zavázat své stávající jezdce k delšímu působení. Charlesi Leclercovi i Sainzovi vyprší smlouva na konci roku 2024, ale jednají o podpisu nových smluv. Prioritou č. 1 týmu je udržet Leclerca dlouhodobě, přičemž jeho jednání mají “přednost” před Sainzovými.

“Jakmile to bude hotové, Ferrari pravděpodobně rychle přikročí k uzavření smlouvy se Sainzem,” uvádí zdroje.

Sainz chce dvouletou smlouvu, která by mu vystačila do roku 2026, tedy do prvního roku platnosti nových pravidel F1. Kromě dvojice jezdců Red Bullu Maxe Verstappena a Sergia Pereze byl jediným jezdcem, který loni vyhrál velkou cenu F1, takže Sainzova cena je poměrně vysoká. Plánem B by však bylo podívat se na jezdce Williamsu Albona, který je popisován jako “možná jeden z nejlépe hodnocených pilotů, kteří jsou k dispozici”.

ESPN uvádí, že Albon “se chce vyvázat ze současné smlouvy s Williamsem”. V loňském roce ho prý oslovily dva nejmenované týmy.

POŘÁDÁME ZÁJEZD DO VÍDNĚ NA F1 EXHIBITION. PŘIDEJ SE K NÁM!

Albon v loňské sezóně dotáhl Williams na 7. místo v šampionátu konstruktérů a podpořil tak svou vlastní pověst rozvíjejícího se talentu. Albon je “otevřený” tomu, aby se stal “ústředním bodem přestavby” Williamsu, a podepsal by novou smlouvu, aby mohl zůstat i po roce 2024, kdy mu vyprší stávající podmínky.

Zároveň však “ví, že má několik obdivovatelů i jinde v paddocku”.

Pokud by se mu naskytla možnost přestoupit do Ferrari, znamenalo by to velký krok.

Pokud však Ferrari získá to, co chce (a to je uzavrít smlouvy s Leclercem a Sainzem), pak ani potom není pro Albona všechna naděje mít rozumně rychlý vůz ztracena. Tým Williams zastavil vývoj vozu na začátku minulé sezóny, aby se pod vedením nového šéfa týmu Jamese Vowlese soustředil na rok 2024, a očekává se, že letos bude konkurenceschopnější silou.