Sainz po startu z posledního místa získal McLarenu první pódium od roku 2014!

Neuvěřitelný příběh napsal na Interlagosu Carlos Sainz, který se po penalizaci Lewise Hamiltona dostal na konečné třetí místo po startu z úplně poslední příčky!

Štítky: Carlos Sainz GP Brazílie McLaren Zveřejněno 18. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Přitom brazilský víkend pro Sainze nezačal vůbec dobře. Pro technické problémy nevyjel do kvalifikace a tým mu posléze musel vyměnit motor, což znamenalo start z posledního místa. Španěl se prodíral dopředu a cílem i díky odstoupení několika soupeřů projel jako čtvrtý, když využil potenciál taktiky jedné zastávky u mechaniků. Jenže po finiši se začala psát další kapitola tohoto pozoruhodného příběhu.

Po penalizaci Hamiltona byl totiž Sainz klasifikován jako třetí, ale i on byl vyšetřován, a to pro nepovolené použití DRS během dvojité žluté vlajky v závěru závodu. Komisaři se jej nakonec rozhodli netrestat a Španěl tak získal svoje premiérové pódium v královně motorsportu.

Jedná se také o první umístění McLarenu na stupních vítězů od Austrálie 2014 (první závod nové hybridní éry, kde na stupních vítězů stanuli tehdejší jezdci Jenson Button a Kevin Magnussen). Tým z Wokingu si tak musel počkat 2072 dní a 118 závodů! Navíc si McLaren zajistil čtvrté místo v Poháru konstruktérů, což je nejlepší umístění od roku 2012.

„Pódium, neskutečný závod! Bylo trochu zvláštní nebýt po závodě na stupních vítězů, ale i tak jsem hrozně šťastný. Je to neskutečné, bylo obtížné zvládnout naši taktiku, ale vyplatilo se to. Neměl jsem doslova žádnou přilnavost, kola mi prokluzovala i na čtvrtý a pátý rychlostní stupeň,“ popisuje Španěl, jak se bránil útokům Kimiho Räikkönena.

„Během restartu jsem byl hrozně pomalý, nedokázal jsem dostat do pneumatik žádnou energii. Naštěstí mi s ovládáním vozu pomohly zkušenosti z rally. Bránil jsem se, jak to jen šlo. Každý útok, každý manévr, vše mi v neděli vyšlo přesně podle plánu,“ radoval se Sainz, kterému na sociálních sítí poblahopřál i bývalý pilot McLarenu Fernando Alonso.