Hamilton by mě předjel tak jako tak. Nebylo mi to souzeno, lituje Albon

Bez debaty největší šanci na svoje premiérové stupně vítězů měl v Grand Prix Brazílie pilot Red Bullu Alexander Albon. Jenže v předposledním kole ho po restartu ze druhé pozice sestřelil Lewis Hamilton a Albonovi se rozplynuly naděje nejen na pódium, ale i body…

Štítky: Alexander Albon GP Brazílie Zveřejněno 18. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Co k samotnému incidentu říká? „Potřebuju se na to ještě podívat, abych byl upřímný. Přišlo mi, že na výjezdu z deváté zatáčky jsem měl na Lewise malý náskok a pomyslel jsem si, že je to v pohodě. Do desáté zatáčky jsem najel trochu rychleji, abych si Lewise pokryl. Samozřejmě jsem viděl, jak se pode mě ponořil, ale dostal do mého mrtvého úhlu a to pak nevíte, jak daleko od vás je.

Pomyslel jsem si, že bude spravedlivé mu nechat nějaký prostor, ale kontakt jsem nečekal. Je to jedna z těch věcí, kde prostě čekáte a pak se to najednou stane. Je to škoda, protože by mě stejně předjel do první zatáčky. Měl čerstvější pneumatiky a velkou rychlost,“ mrzí Albona.

Ten si alespoň užil bitvu s vozy Ferrari po restartu závodu. „Měli jsme safety car a bitva s Ferrari byla zábavná. Přišlo mi, že si zasloužím být ve vedoucí skupině. Ale holt mi to nebylo souzeno. Snad příště,“ dodává pilot Red Bullu.

Diskuse k článku

Napsat komentář