Černý den Mercedesu: Bottasovi shořel motor, penalizovaný Hamilton se omlouval Albonovi

Německá stáj si GP Brazílie 2019 určitě za rámeček nedá. Valtteri Bottas musel ze závodu odstoupit poté, co mu začal hořet motor. Vylepšit výsledek mohl Lewis Hamilton, ale v důsledku kolize s Albonem obdržel penalizaci a vypadl ze stupňů vítězů. Brit se jezdci Red Bullu ihned po závodě omluvil za způsobenou nehodu.

Štítky: GP Brazílie Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 17. 11 2019 — Martina Nová

Když jezdci Ferrari po vzájemné bouračce zapříčinili výjezd safety caru, Alex Albon jel na druhém místě za kolegou Verstappenem. Tam se dostal díky tomu, že Hamilton zajel do boxů během výjezdu zpomalovacího vozu.

Po restartu Brit překonal Pierra Gaslyho, který byl před ním, a brousil si zuby také na Albona, jenže došlo ke kolizi a jezdec Red Bullu závod dokončil až na 14. místě. Lewis Hamilton oproti tomu dojel do cíle třetí za Verstappenem a Gaslym. Vedení závodu však incident po finiši řešilo s oběma účastníky nehody a Brit obdržel penalizaci pěti sekund, v důsledku které se propadl na sedmé místo.

Hamilton okamžitě po závodě uznal svou chybu a omluvil se jezdci Red Bullu. „Velice se omlouvám. Viděl jsem mezeru, chtěl jsem se do ní dostat, ale zjevně se prostor nakonec uzavřel. Byla to zcela moje chyba. V zatáčce číslo devět byl prostor pro předjetí, tak jsem si řekl, že to půjde i v desítce. Věděl jsem, že má o něco větší přítlak, chtěl jsem tam rychle vjet a nedat mu šanci zareagovat, což byl jeden z důvodů, proč k té kolizi došlo,“ objasňoval Hamilton.

Zastávkou během safety caru chtěl Mercedes svému jezdci zajistit možnost, jak přelstít Red Bull, který byl o něco rychlejší. „Dnes jsem hodně riskoval. Dal jsem do toho naprosto vše. Drželi jsme s nimi krok v zatáčkách, ale na rovinkách nás vždy předčili. Myslím, že není nic, co jsme ještě mohli udělat, z hlediska celkového výkonu nás překonali,“ přiznal Brit.

Valtteri Bottas byl ze svého předčasného konce ve Velké ceně pochopitelně nešťastný a závod zhodnotil stručně. „Bylo to zklamání. Vypadá to, že po mém odstoupení se toho hodně odehrálo a bylo by pěkné se do toho zapojit. Byl to obtížný závod. Pokoušel jsem se o jednu zastávku, ale brzy jsem pochopil, že to nebude možné, takže jsem musel k mechanikům znova,“ popsal Fin poslední chvíle před selháním motoru.

Diskuse k článku

Napsat komentář