Sainz o nových motorech Renaultu: žádného vylepšení jsem si nevšiml

Během závodního víkendu ve Spa všechny překvapil Carlos Sainz svým negativním prohlášením o vylepšeních motoru Renault. Považuje za nepřijatelné, aby oba vozy odstoupili z velké ceny kvůli problémům s pohonnou jednotkou.

Štítky: Carlos Sainz McLaren Renault Zveřejněno 5. 09 2019 — Lukáš Podstata

„Došlo prozatím k nasazení třech nových specifikací motorů, ale osobně jsem si ani u jedné žádného zlepšení nevšiml,“ překvapil drsným prohlášením Španěl.

S technickými problémy pohonné jednotky se potýkali oba piloti McLarenu ve Spa. Nakonec ani jeden z nich cílovou vlajku neviděl. Sainz, který skončil v podstatě už na startu Velké ceny, byl proto ze spolehlivosti Renaultu hodně rozčarovaný. „Takové situace, jako ve Spa, jsou nepřijatelné. Budeme si o tom s Renaultem vážně promluvit,“ říká Sainz.

Andreas Seidl, výkonný ředitel McLarenu, se ale snaží vyjádření Carlose Sainze zmírnit. Především oceňuje přístup Renaultu, který se snaží problémy se spolehlivostí řešit. „Pokud jde o odstoupení ve Spa, všichni jsme v tom společně a musíme zanalyzovat, co se stalo.

Renault pracuje na maximum, to je pro nás velmi povzbudivé. Jsme zklamaní, že někdy musíme odstoupit nebo obdržet penalizaci, ale je důležité udržovat transparentní vztah, abychom se mohli posunout společně dál ve vývoji,“ vysvětluje Seidl.

Diskuse k článku

Napsat komentář