Nejhorší zážitek mojí kariéry, říká o odstoupení Lando Norris

Pilot McLarenu Lando Norris využil zaváhání ostatních a po startu z 11. místa odjezdil většinu Grand Prix na páté příčce. V posledním kole ale musel pro technické selhání odstoupit. Kolegu Sainze technika zastavila už na startu, respektive v prvním kole.

Štítky: GP Belgie Lando Norris Zveřejněno 1. 09 2019 — Lukáš Štěrovský

„Řekl bych, že ano,“ odpovídá Norris na otázku, zda odstoupení přibližně sedm a půl kilometrů před cílem bylo nejhorším závodnickým zážitkem jeho kariéry. „Jel jsem si pro svůj nejlepší výsledek s týmem, mimo to, co dosáhl Carlos (Norris letos skončil nejlépe dvakrát šestý, Sainz získal dvě pátá místa, pozn. red.). Všechno nasvědčovalo tomu, že zajedu skvělý výsledek jako už dlouho ne.

Cokoliv mi ale dalo výkon na to, abych se dostal dopředu, mi ho zase vzalo. Takhle prosté to je,“ mrzí nadějného závodníka ve službách McLarenu. Ten přiznal, že během letní pauzy pracoval na zlepšení konkrétních aspektů svého jezdeckého stylu.

„Upřímně, letos jsem nebyl moc dobrý v prvních kolech. Byla to jedna z věcí, které jsem chtěl přes léto vylepšit. Přišlo mi, že se mi to povedlo a vyplatilo se to. Vedlo to k velmi dobrému závodu, i když jsem byl tak trochu sám. Všechnu akci jsem sledoval na obřích obrazovkách podél trati, zatímco jsem řídil!“

Norris ale i přes velké zklamání zůstává optimistou. „Můžeme si z toho odnést spoustu pozitiv. I když jsme vlastně s nikým nezávodili, pořád jsme museli řešit pneumatiky, palivo, zastávky v boxech a tak. Teď si musíme sednout, udělat naše úkoly a přemýšlet, jak se vrátíme silnější v Monze, což pro nás bude další náročný okruh. Musíme vyřešit, proč jsme byli tak špatní v pátek a změnit to.“

Diskuse k článku

Napsat komentář