GP Itálie zůstane v kalendáři F1 až do roku 2024!

Tradiční trať v Monze si udržela své místo a vozy královny motorsportu se po ni budou prohánět ještě minimálně další čtyři roky.

Štítky: GP Itálie Zveřejněno 5. 09 2019 — Bára Goldmannová

Setrvání Grand Prix Itálie v kalendáři pro nadcházející sezony bylo dlouhou dobu v ohrožení. Ve středu ale bylo k radosti všech potvrzeno, že se v chrámu rychlosti bude závodit i nadále.

„Jsem opravdu rád, že jsme se s italským automobilovým klubem (ACI) dohodli na tom, že závod v Monze ponecháme aspoň do roku 2024. Je to jedna ze čtyř Grand Prix, která je součástí šampionátu od roku 1950 a s Velkou cenou Velké Británie je jedinou velkou cenou, která se konala každý rok. Historie, rychlost, vášeň jsou pojmy, které si fanoušci po celém světě s Monzou spojují,“ uvedl šéf šampionátu Chase Carey.

Rovněž prezident ACI Sticchi Damiani se z prodloužení těší: „Nový kontrakt je pro mě jako vítězství ve velké ceně. Šachovnicovou vlajku jsme si vybojovali tvrdou prací. Formule 1 zůstane v chrámu rychlosti, na nejstarší a výjimečné evropské závodní trati. Pro ACI, Monzu, Lombardii a italský sport to jsou úžasné zprávy.“

Diskuse k článku

Napsat komentář