Jak atraktivně sledovat přenosy (nejen) F1

Díky komfortním službám a nejnovějším technologiím lze sledovat formulové přenosy atraktivněji než kdykoli dříve.

Štítky: 2024 F1 TV Zveřejněno 19. 02 2024 — GPF1.cz

S přesunem přenosů F1 na nový program NOVA Sport 5 tlačí televize NOVA diváka do nákupu nových programů, které ale jsou zatím velmi omezeně dostupné, v současné době jen na O2 TV a Skylinku.

Existuje ale úžasná alternativa, která navíc nabízí mimořádný zážitek: nadstavba Multiviewer.

Multiviewer je sofware, který si lze stáhnout zdarma. A lze s ním dělat doslova psí kusy, jak je vidět z přiložených obrázků. Limitem pro mnohé bude nejspíš parametr počítače, který potřebuje silnou grafickou kartou na zvládnutí velké počtu oken. Ale běžné počítače toho zvládnou také hodně. Multiviewer umožní sledovat on-board záběry z vozů všech pilotů najednou. Současně lze sledovat telemetrická data, zprávy ředitelství závodu, pochopitelně live timing a GPS pozice vozů na okruhu.

Důležité je si uvědomit, že Multiviewer funguje jako nadstavba existující oficiální služby F1 TV Pro, kterou je potřeba si předplatit, dnes stojí 51 eur na rok (přibližně 1300,- Kč na rok). Služba je v Česku a na Slovensku dostupná čtvrtým rokem.

F1 TV nabízí všechno živě, včetně předzávodních a pozávodních studií, a to samé platí pro kvalifikaci. Vysílána je F1, F2, F3, F1 Adacemy a Porsche Super Cup a k dispozici jsou poutavé dokumenty. Dostat se dá také ke všem historickým závodům až do 70. let, tedy do doby, kdy si televizní práva začal pro sebe nasmlouvávat Bernie Ecclestone a je to obsah, který dnes patří Liberty Media.