S výkony týmu AlphaTauri je nespokojenost, část týmu bude převelena do Anglie

Poradce Red Bullu pro motorsport Helmut Marko polevil v tlaku na druhý tým formule 1 AlphaTauri společnosti Red Bull poté, co se objevily zvěsti, že bude prodán. Marko tvrdí, že je zřejmé, že tým se sídlem v Itálii stále prokazuje svou hodnotu jako tréninkové zázemí pro premiérový tým Red Bull.

Štítky: AlphaTauri Liam Lawson Zveřejněno 27. 06 2023 — GPF1.cz

“Nejsme spokojeni se současnou výkonností AlphaTauri a oni také ne,” řekl Marko. “Ale hlavním úkolem je stále trénovat naše mladé talenty, aby mohli udělat další krok. V minulosti to fungovalo dobře a současný příklad Yukiho Tsunody ukazuje, že to funguje i dnes, navzdory výkonnostním problémům,” dodal osmdesátiletý Rakušan.

Ačkoli je Japonec Tsunoda v sezoně 2023 zatím jen sedmnáctý se dvěma mistrovskými body, je nyní skutečně považován za vážného kandidáta na budoucího nástupce Sergia Péreze v roli týmového kolegy Maxe Verstappena v týmu Red Bull Racing. A legenda F1 Gerhard Berger, bývalý spolumajitel předchozího týmu AlphaTauri Toro Rosso, si myslí, že Red Bull si již připravuje příštího nováčka F1.

“O mladém Novozélanďanovi Liamovi Lawsonovi mám velmi dobré mínění,” řekl. “Odvádí skvělou práci ve vysoce ceněné japonské Super Formuli. Je to další z týmu Red Bull, kterého uvidíme ve Formuli 1,” předpověděl Berger. “Ale bez juniorského týmu by to bylo sotva možné.

Poprvé jsem si ho (Lawsona) všiml před dvěma lety v DTM ve Ferrari sponzorovaném Red Bullem,” dodal. “Byl rychlejší než jeho tehdejší týmový kolega Alex Albon a my můžeme vidět, co dokáže (Albon) ve Williamsu ve Formuli 1.”

Co se týče výkonnostních problémů, Marko říká, že Red Bull provede v AlphaTauri některé provozní změny.

“Do budoucna se počítá s rozšířením spolupráce s Red Bull Racing,” řekl. “Samozřejmě to bude v povoleném rámci předpisů. Chceme však být schopni efektivněji využívat zdroje. Plánuje se, že část týmu půjde například do Anglie.”