S tímhle náskokem nedoženeme Red Bull ani příští rok, bojí se Mercedes

Max Verstappen v kvalifikaci na Suzuce zválcoval konkurenci. Druhému Piastrimu nadělil půl sekundy a Mercedes ztratil už víc než vteřinu.

Štítky: Mercedes Red Bull Zveřejněno 24. 09 2023 — Petr Horák

Sedminásobný mistr světa byl v kvalifikaci sedmý, 1.031 vteřiny za Verstappenem. Po nepovedeném pátku to ale ve výsledku tak hrozné nebylo. “Včera to bylo příšerné, ale udělali jsme nějaké změny a dnes bylo auto opravdu dobré, byl jsem s ním spokojený. Jen jsme bohužel nebyli dost rychlí.

“Musíme pořád pracovat, máme velké rezervy v přítlaku na zádi auta, a proto jsme tak pomalí v prvním sektoru. Ale kola mi pocitově přišla velmi dobrá,” zhodnotil Hamilton kvalifikaci.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Mercedes ale hlavně míří na příští sezonu, kdy se chce vrátit do boje o nejvyšší pozice. Brit má ale obavy, jestli se to podaří: “Ztrácíme sekundu, to je šílené. Jako tým se obáváme, abychom to do příštího roku stáhli, když teď na takové trati ztrácíme vteřinu.”

Hlavní problém je podle Hamiltona se zadkem vozu, a tak volá po změně konceptu. “V kvalifikaci jsem tomu dal všechno, ale kvůli tomu zadku ztrácíme v prvním sektoru 7 desetin. Naše auto má hodně přilnavosti vepředu, ale vzadu naopak málo. Na tom musíme hodně zapracovat.

“Pro mě je to na 100 % o konceptu a musíme ho pro příští rok změnit, což snad uděláme. Je to velká ztráta, kterou musíme dohnat, ale viděli jste letos Aston, který ten velký krok dokázal udělat. Viděli jsme v průběhu roku McLaren, který se vydal cestou Red Bullu a nyní je na takovéhle trati rychlejší než my,” popsal situaci svého týmu Lewis Hamilton.