Rychlá odpověď Mercedesu. Za špatným výsledkem stálo nastavení

Tentokrát žádné schovávání. Mercedes prý pro druhý trénink razantně upravil nastavení vozu. To ovšem nefungovalo a navíc nešlo vzít tak rychle zpět. Pro sobotu už by mělo být vše v normálu.

Štítky: GP Monaka Mercedes Zveřejněno 25. 05 2017 — Josef Nekvinda

Více než sekunda ztráty na vítězného Sebastiana Vettela. Takhle si jistě vstup do GP Monaka jeho dvojnásobný vítěz nepředstavoval. Lewis Hamilton už ale může být celkem klidný. Za překvapivým výsledkem nebyly na vině pneumatiky, jak se trojnásobný mistr světa domníval krátce po skončení tréninku, nýbrž špatné nastavení vozu. Upozornil na to šéf týmu Toto Wolff.

„Nebyl to náš nejšťastnější den. První trénink byl opravdu dobrý a my byli nejrychlejší, ale v tom druhém jsem bojoval s pneumatikami a jejich přilnavostí. Hodně jsme proto klouzali. Nejsem si jistý, proč pneumatiky nefungovaly, nicméně rozdíl mezi prvním a druhým tréninkem byl jako den a noc.

Máme tedy před sobotou pár úkolů, které musíme vyřešit. To je jasné, ale jsem si jistý, že to tým dokáže vyřešit. Ferrari je opět velmi rychlé a Red Bull tento víkend vypadá taktéž dobře. V sobotu tudíž očekáváme velký boj,“ uvedl Lewis Hamilton.

Vettel nabádá: V sobotu to bude jiný Mercedes

„Bereme to pozitivně. Zaujali jsme špatný postoj k nastavení vozu. Vydali jsme se směrem, o kterém jsme se domnívali, že bude dobrý. Důsledkem je osmé a desáté místo, avšak vzali jsme si z toho velké ponaučení. Problémem byl celkový nedostatek přilnavosti, na což si piloti stěžovali. A nešlo jen o přední nebo zadní část vozu, byly jsme mimo provozní okno všude.

Nemohli jsme to ani vzít zpět. Rozhodneme-li se pro změnu, pak je to docela drama, neboť na to potřebujete několik hodin. Takže jsme se raději rozhodli kroužit a posbírat nějaká data,“ vysvětloval Wolff.

V podobném duchu se vyjadřoval i druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas. Ten se rovněž přiklání k možnosti, že šlo skutečně o špatné nastavení vozu.

„Doufám, že ten rozdíl není skutečný. Udělali jsme pro druhý trénink několik změn mechanického rázu, ale nevyšlo to. Víme, jak to vyřešit, ale ostatní auta vypadají taky dobře. Od prvního tréninku to všechno vypadalo být v pohodě. Pohráli jsme si pak s vyvážením vozu a to nefungovalo. Ke konci druhého tréninku se nám to podařilo upravit a bylo to lepší, avšak zase pneumatiky už byly opotřebované,“ přidal k vzniklé situaci také Valtteri Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář