Vettel nabádá: V sobotu to bude jiný Mercedes

Sebastian Vettel opanoval čtvrteční druhý trénink, zatímco mercedesy propadly na hranici první desítky. „Bylo to divné, ale jsem si jistý, že v sobotu budou opět v plné síle,“ prohlásil Němec.

Štítky: Ferrari GP Monaka Sebastian Vettel Zveřejněno 25. 05 2017 — Josef Nekvinda

Ve čtvrtečním dopoledním tréninku stanovil Lewis Hamilton nový traťový rekord. Nevydržel však dlouho. Odpoledne časy opět padaly a Sebastian Vettel jako jediný pokořil hranici jedné minuty a třinácti sekund. Nejbližší konkurencí tentokrát nebyl nikdo z Mercedesu, nýbrž vítěz loňské kvalifikace Daniel Ricciardo na red bullu. Od Vettela jej nicméně dělilo téměř půl sekundy. Odstup nejbližšího vozu mercedesu ovšem činil mnohem více – 1,153 sekundy. Oba jezdci navíc uzavírali nejlepší desítku.

Z pochopitelných důvodů nejde z pohledu Mercedesu o reprezentativní časy. Ani konkurence je proto nebere vážně. Zvláště s přihlédnutím na fakt, že se první tréninkové jízdy odjely ve čtvrtek namísto obvyklého pátečního programu. Stále tak, v nejčernějších scénářích, zbývá nějaký ten čas na vyřešení případných problémů.

„Nevím, co se jim dnes stalo. Bylo to trochu zvláštní. Jsem si však jistý, že to mělo své opodstatnění a v sobotu zase budou v plné síle. Bude to těsné, stejně tak i s red bully. Abyste tu poskládali kolo, je rovněž hrozně důležité mít z auta dobrý pocit, takže nelze pokaždé vyjet se stejným nastavením, se kterým jste končili předešlý den. Nám se to podařilo dát dohromady a jsme za to moc rádi,“ vykládal po čtvrtečním představení Sebastian Vettel.

Výsledek se nicméně nerodil podle plánu. Vettel nestihl začátek druhého tréninku a ke svým jízdám vyrážel s dvacetiminutovým zpožděním. Co bylo příčinnou, to Němec neprozradil.

„Dostali jsme se ven trochu se zpožděním, což bylo rozhodně neplánované. Nicméně získali jsme požadované odpovědi, takže to byl produktivní den,“ pokračoval vítěz druhého tréninku.

Diskuse k článku

Napsat komentář