Ricciardovy první dojmy

Ricciardo se vrátil do kopitu vozu formule 1 v pátečních trénincích na GP Maďarska.

Štítky: AlphaTauri Daniel Ricciardo Zveřejněno 21. 07 2023 — GPF1.cz

Yuki Tsunoda skončil čtvrtý v pátečním tréninku, Daniel Ricciardo o deset pozic níže. Ten k tomu řekl:

“Myslím, že v současné době není pozice příliš relevantní. Dnes šlo spíše o to, abych cítil, jak na tom s autem jsem. Samozřejmě je tu spousta pozornosti zvenčí, ale jakmile jsem si nasadil helmu a nasedl do auta, cítil jsem se důvěrně, jako bych ho nikdy neopustil.

Dnes ráno jsme samozřejmě kromě jednoho kola na suchu nic nestihli, ale odpoledne se auto cítilo dobře a nebylo špatné. Poměrně rychle jsem se cítil pohodlně a začal jsem vnímat limity vozu. Zítra ze sebe dostanu trochu víc a určitě jsou na autě věci, které můžeme zlepšit. Dnes večer ještě trochu zapracujeme, ale nic šíleného.

V tuto chvíli jsem optimistický. Yuki měl dobrý den, takže pokud to zítra dáme dohromady, můžeme si vést dobře.”

Šéfinženýr AlphaTauri Jonathan Eddolls pátek týmu AlphaTauri v Maďarsku komentoval slovy:

“Bylo skvělé přivítat Daniela zpět v týmu a všichni jsme se těšili, až s ním budeme moci pracovat na trati. Měli jsme dobrý plán, jak s ním dnes maximalizovat jízdu, aby se s autem sžil a získal zpětnou vazbu k jízdním vlastnostem, ale podmínky v prvním závodě nám to ztížily. Před příchodem deště se nám podařilo zajet několik sektorů, ale nemohli jsme dokončit měřené kolo. Intenzita deště se zvyšovala a nakonec byly podmínky dostatečně mokré pro přechodnou směs, kde jsme bojovali s celkovou přilnavostí a zahřátím pneumatik.

Druhý trénink byl suchý, takže jsme mohli obnovit plány, přičemž oba jezdci absolvovali krátké jízdy na střední a měkké pneumatice, před obvyklými dlouhými jízdami pro přípravu na závod. Yukiho kolo na měkké směsi bylo čisté a vypadalo velmi konkurenceschopně, ale vzhledem k omezení pneu na víkend se zaměříme na optimalizaci výkonu na tvrdé a poté na střední pneumatice v krátkém sledu v rámci přípravy na Q1, resp. na Q2.

Daniel se na střední pneumatice rychle rozjel a na měkké směsi mírně nevyužil přilnavost, takže je rozhodně co zlepšovat. Jeho výkon a zpětná vazba na nás zatím udělaly dojem a do týmu zapadl, jako by ho nikdy neopustil. Aktualizace, které jsme přinesli, fungují a těšíme se na to, čeho dosáhneme v sobotní kvalifikaci.”