Ricciardo přestupu nelituje, ale s Renaultem zatím neprodlouží

Pilot Renaultu zatím letos obsadil nejlépe šesté místo, zatímco jeho bývalá stáj Red Bull získala vítězství. A přestože Ricciardo tvrdí, že svého přestupu nelituje, zatím smlouvu s francouzským týmem, která vyprší v roce 2020, prodloužit nechce.

Štítky: Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 12. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

„Ne, upřímně nemám žádné výčitky,“ říká Ricciardo ohledně svého přestupu. „Vloni měl Red Bullu tři vítězství. Tohle je první. Samozřejmě jsem teď o něco vzdálenější čelu, to ano, ale čekal jsem to. Kdybych zůstal u Red Bullu, bylo by to proto, abych vyhrál titul.

Jasně, vyhráli, ale od boje o titul jsou pořád daleko. To není rýpnutí, ale skutečnost. Takže si nemyslím, že bych tam teď dosáhl něčeho, co se mi už předtím nepovedlo, proto nepociťuji lítost.“

Je Australan odhodlaný upsat se Renault dlouhodobě a dotáhnout ho na špici? „Momentálně ne, ale ne kvůli nedůvěře v Renault. Chci počkat do druhé části sezony. Očekávám, že uvidím pokrok. Rád bych bojoval s McLarenem o čtvrté místo v Poháru konstruktérů,“ má jasno Ricciardo.

Ten se vysmívá spekulacím o tom, že je potenciálním náhradníkem Ferrari pro případ, že by Sebastian Vettel ukončil kariéru. „Mám svoji smlouvu do konce roku 2020. Spekulace o přestupu do Ferrari čtu už tak tři nebo čtyři roky. Pokud Seb letos skončí, bude to jeho volba, ale já do toho nebudu nijak zapletený,“ odmítá pilot Renaultu.

Diskuse k článku

Napsat komentář