Ferrari nehodlá měnit jezdce. V záloze má Ricciarda a Bottase, Alonsa nechce

Šéf Scuderie Mattia Binotto potvrdil, že v příštím roce tým bude pokračovat se stávajícím jezdeckým složením. Podle neoficiálních zpráv se ale Ferrari připravuje i na možnost, že by Sebastian Vettel přece jen ukončil jezdeckou kariéru.

1 Štítky: Daniel Ricciardo Fernando Alonso Ferrari Valtteri Bottas Zveřejněno 4. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Začátek léta je ve formuli 1 tradičně obdobím, kdy narůstají spekulace ohledně přestupů jezdců. Přinášíme ty nejpikantnější, které se za poslední dny prohnaly padokem královny motorsportu.

Zdá se, že Fernando Alonso má cestu do F1 definitivně zavřenou. Přestože byl spojován s Ferrari, to spekulace o Španělově návratu odmítá. „Mohu jen potvrdit to, co už řekl Sebastian: máme dva piloty s platnými smlouvami,“ tvrdí šéf týmu Mattia Binotto. „Sestava pro příští rok je daná, nemáme důvod ji měnit. Podle mého je to jasné.“

Jelikož Alonsa nechce ani McLaren a dvojnásobný šampion by se chtěl vrátit jen s konkurenceschopným autem, v šampionátu ho příští rok asi neuvidíme. Mezitím už Španěl ale stihl zase otočit, po F1 se mu prý nestýská a chce dělat něco jiného…

Vettel, Ricciardo nebo Bottas?

Pojďme ale k zákulisním zprávám. Podle některých zdrojů (např. australský web AutoAction) se Ferrari pojistilo pro případ, že by Vettel přece jen ukončil kariéru, o čemž se donedávna hodně spekulovalo. Sám Němec to sice už několikrát vyvrátil, ale týmu to nestačí.

„Mercedes si velmi pravděpodobně ponechá Bottase a Vettel neskončí, ale pokud by se tak stalo, jsou to Daniel Ricciardo (který má pro příští rok smlouvu s Renaultem) a Valtteri Bottas (zatím bez smlouvy), které by Ferrari rádo získalo místo Vettela,“ píše se v článku. Není bez zajímavosti, že před přestupem do Renaultu Ricciardo s Ferrari jednal a dokonce už byl dohodnutý na předběžném kontraktu.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ferrari nehodlá měnit jezdce. V záloze má Ricciarda a Bottase, Alonsa nechce”

  1. Aladin napsal:

    Jestli místo Vettela můžou získat Ricciarda tak si myslím že by to byl dobrý tah. Ale je upsaný Renaultu za poměrně dost peněz.

Napsat komentář