Respekt mezi Wolffem a Hornerem se po sezoně vrátí

Jejich slovní výměny byly jedním z nejviditelnějších prvků letošní sezony. Šéf týmu Mercedes Toto Wolff si však myslí, že až opadne stres z bitvy o titul, vztah s jeho rivalem od Red Bullu Christianem Hornerem se zase srovná.

Štítky: Christian Horner Toto Wolff Zveřejněno 10. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

Některé výroky mezi Wolffem a Hornerem byly zejména v poslední době tak ostré, že už ke zklidnění vyzvaly některé persóny přímo v padoku, třeba poradce Alpinu Alain Prost. Podle šéfa McLarenu Andrease Seidla by si zase oba měli zachovat vzájemný respekt.

To je podle Wolffa v plánu, nikoliv však hned. „Myslím, že po vítězství v šampionátu, ať už jej vybojuje kdokoliv, si začneme zase projevovat respekt. Jakkoliv je to teď vyhrocené, zase se to uklidní,“ slibuje. „Vůči Hornerovi nic nemám. Občas jsem se ale nechal unést, když jsem slyšel komentář, který mě naštval, ale to se stalo letos snad jen dvakrát.

Jsme velmi rozdílné osobnosti, asi i v tom, jak vnímáme svět. Já se snažím zůstat autentický v tom, co považuji za správné, on to dělá po svém. V budoucnu se tomu možná zasmějeme, ale teď to není na pořadu dne,“ ví dobře.

V souvislosti s některými Wolffovými až teatrálně působícími reakcemi během závodů se objevily hlasy, podle kterých je vzájemná rivalita jen hraná. To ale šéf Stříbrných šípů odmítá. „Je to naprosto upřímné, protože v sázce je tolik. O šampionát zuby nehty bojují ambiciózní lidé a týmy. Každý se snaží hájit zájmy svého týmu.

Moje očekávání vítězství bylo od Mexika nižší. Ani jsme si nemysleli, že bychom mohli bojovat. Svým způsobem ten pocit stále máme a já ho přiživuji tím, že tvrdím, že můžeme jen získat,“ vysvětluje, proč poslední závody tak prožívá.