Renault a nový motor? Stále stejná píseň!

Max Verstappen se znovu opřel do Renaultu, když jeho sliby o zcela novém motoru pro sezonu 2019 označil za "pořád stejnou píseň".

Štítky: Honda Max Verstappen Renault Zveřejněno 19. 10 2018 — GPF1.cz

Renault se nechal slyšet, že se neodrazí od rozpracované specifikace C současné pohonné jednotky, ale že pro sezonu 2019 postaví novou konstrukci motoru. Když byl současný kritik motorů Renault Max Verstappen vyzván, aby plány automobilky okomentoval, pilot Red Bullu jen suše prohlásil:

„Myslím, že pro vloni měli taky nový motor. Dohnat Mercedes a Ferrari je čtyři roky starý nápad. A před třemi lety s tím přišli taky. A před dvěma znovu.

Je to pořád stejná písnička. Nezajímá mě to. Vůbec na to nemyslím.

Těším se na práci s Hondou.“

Verstappenův týmový kolega Daniel Ricciardo se snaží nemyslet na současný úpadek formy Renaultu před tím, než k němu příští rok nastoupí.

„Bylo by samozřejmě hezké, kdyby se zlepšovali závod od závodu, ale snažím se to příliš neanalyzovat,“ řekl Ricciardo.

Současný pilot Renaultu Carlos Sainz přiznal, že specifikace motoru B, která byla nasazena v Kanadě, byla zpočátku dobrá, ale rychle se lepšící soupeři způsobili, že Renault začal výkonnostně ztrácet.

„Abychom vynahradili ztráty na motoru, měli jsme více investovat do aerodynamiky,“ řekl Sainz. „Ale motor pořád dominuje.“

Carlos Sainz také uvedl, že pokrok, kterého s novou verzí motoru dosáhla Honda, budí „obavy“.

Diskuse k článku

Napsat komentář