Týmovým dvojkám Ferrari a Mercedesu nebude dovoleno příští rok bojovat o titul

I kdyby na to měli rychlost, bojovat o titul v sezoně 2019 nebudou. Jedná se o pilota Mercedesu Valtteriho Bottase a nového jezdce Ferrari Charlese Leclerca. Fernando Alonso je přesvědčen o tom, že týmové jedničky jsou jasné.

1 Štítky: Charles Leclerc Valtteri Bottas Zveřejněno 19. 10 2018 — GPF1.cz

Valtteri Bottas nyní jednoznačně podporuje Lewise Hamiltona ve vítězstvích, ačkoli doopravdy tak musel učinit pouze jednou, když v Rusku přepustil první místo.

Fernando Alonso je přesvědčen, že Bottas nedosáhne úrovně Hamiltonovy rychlosti ani příští rok a to samé platí o novém jezdci Ferrari, Charlesu Leclercovi.

„Příští rok titul vyhraje buď Lewis, nebo Sebastian. Ostatní týmy nebudou mít tak rychlá auta a myslím, že druhým jezdcům Ferrari a Mercedesu nebude dovoleno bojovat,“ řekl Fernando Alonso.

Pro další rok 2020 navíc Bottase čeká nebezpeční v podobě Estebana Ocona. On sám se jej ale neobává.

„Pokud budu mít výsledky, nemám se čeho obávat,“ řekl Bottas. „Pokud nebudou, bude to má chyba. Ale splním-li si plán, který mám, pak se není čeho obávat.“

Leclerc před odchodem do Ferrari: Nemám v úmyslu být týmovou dvojkou

 

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Týmovým dvojkám Ferrari a Mercedesu nebude dovoleno příští rok bojovat o titul”

  1. Jirka_1 napsal:

    Já bych chcánkaře nepodceňoval… 🙂
    U Bottase je to jasné, ale u Leclerca bych si tím tak jistý nebyl. Stačí špatný Sebův vstup do sezóny a houf bodů Leclerca – a všechno bude jinak.

Napsat komentář