Ředitel závodů F1 se do hádek mezi Red Bullem a Mercedesem nenechá zatáhnout

Michael Masi v reakci na komentář šéfa Mercedesu Tota Wolffa odmítl, že by v rozhodování o případných trestech hrálo roli, jakých jezdců se prohřešek týká. Ředitel závodů se tak distancoval od mediálního souboje mezi Red Bullem a Mercedesem.

Štítky: FIA Mercedes Michael Masi Red Bull Zveřejněno 17. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Byl to právě Toto Wolff, kdo varoval, že by se mělo předejít dalším potenciálním kolizím mezi Verstappenem a Hamiltonem (čti jako udělit Verstappenovi vyšší trest), než dojde k vyhrocení situace.

Masi ale oponuje tím, že na jednotlivé incidenty nelze přihlížet s ohledem na to, jakou minulost za sebou jejich aktéři mají. „Myslím, že z pohledu FIA se společně se stewardy díváme na každý incident individuálně, bez ohledu na to, jestli je to Lewis, jestli je to Max, jestli je to kdokoli.

Myslím, že jakási eskalace, kterou někteří vnímají, se odvíjí od toho, jaké osoby se zastáváte. Kdybyste se zeptali Christiana Hornera, měl by na to úplně jiný pohled,“ odvětil Masi.

„Nebudu se pouštět do nějakých her jen na základě jednoho úhlu pohledu. Máme za sebou velmi těsný a vzrušující šampionát mezi dvěma fantastickými jezdci, a to je ta část, na kterou bychom se měli všichni soustředit,“ má jasno.

Audi Skysphere je vizualizací budoucnosti silničního provozu