Red Bull zvažuje právní kroky proti McLarenu

Zástupcům Red Bullu se nelíbí, že jej šéf McLarenu Zak Brown označil za podvodníky kvůli překročení rozpočtového stropu v loňské sezoně. Úřadující šampioni dokonce zvažují právní kroky vůči Wokingským, jejichž nařčení označili za pomluvu.

Štítky: McLaren Pravidla Red Bull Rozpočtový strop Zveřejněno 21. 10 2022 — Lukáš Štěrovský

FIA sice potvrdila, že Red Bull „drobně překročil“ (spekuluje se o jednom až pěti milionech dolarů) rozpočtový strop, který byl vloni stanoven na 145 milionů dolarů, ale ještě nerozhodla o jeho trestu. I proto se někteří soupeři snaží zatlačit na Mezinárodní automobilovou federaci, aby tým nápojového giganta potrestala co nejtvrději.

Brown minulý týden dokonce napsal dopis prezidentovi FIA Mohammedu Ben Sulayemovi, ve kterém požadoval pro Red Bull tvrdá omezení. Konkrétně šéf McLarenu chtěl, aby šampionům byl v roce 2023 snížen rozpočtový strop o hodnotu dvojnásobku částky, kterou jej vloni překročili. Rovněž požadoval snížení dostupného času v aerodynamickém tunelu o pětinu.

A to Red Bull rozzuřilo, protože ten je přesvědčen o své nevině a po FIA požaduje konkrétní důkazy o svém prohřešku. Podle něj totiž FIA dostatečně neobjasnila, které položky do rozpočtového stropu lze zakomponovat, a které nikoliv.

V centru překročení rozpočtu je výplata konstruktéra Adriana Neweyho