Piloti Mercedesu a šéf Red Bullu v rozepři kvůli “nedostatečnému trestu”

Šéf Red Bullu Christian Horner se ohradil proti tvrzení Lewise Hamiltona, že trest pro tým za překročení rozpočtového limitu na rok 2021 nebyl dostatečný.

Štítky: Finance Mercedes Red Bull Rozpočtový strop Zveřejněno 22. 07 2023 — GPF1.cz

V loňském roce rakouský tým dostal pokutu 7 milionů dolarů za to, co FIA označila za “drobné” porušení limitu pro rok 2021, a také 10% snížení vývojových kapacit. Zjevně frustrovaný z toho, že se nezdá, že by se snížení času ve větrném tunelu dotklo týmu z Milton Keynes, který dosud vyhrál všech deset závodů, v reakci na zvěsti, že dva týmy překročily limit pro rok 2022, Hamilton řekl:

“Budou lidé, kteří se do toho pravděpodobně pustí znovu a budou vědět, že dostanou jen pohlavek. V loňském roce došlo k porušení předpisů a trest zjevně neodpovídal zločinu,” rýpl si do něj týmový kolega George Russell. “Nechceme, aby se to opakovalo, a pokud jde o druhého provinilce, měl by být trest ještě vyšší, než jaký je možná spravedlivý.”

“Věřte mi, že zásah, který jsme utrpěli s nedostatkem času v aerodynamickém tunelu, který máme ve srovnání s našimi konkurenty, je obrovský kompromis,” řekl Horner pro Sky Sports v reakci na tvrzení dvojice Mercedesu. “Pokud se aerodynamické tunely nepočítají, proč se jich prostě nezbavíme? Je vždycky snadné házet stín, když se vám nedaří. Je to jedna z věcí, které se ve Formuli 1 budou dít i nadále.”

Na prahu rekordního 12. vítězství v řadě Horner dodal:

“Jsem prostě neuvěřitelně hrdý na práci, kterou náš tým odvádí s omezeními a handicapem, který máme. Předvádět letos výkony na takové úrovni, abychom dosáhli jedenácti vítězství v řadě… to je vynikající úspěch.”