Automobilist.com

Red Bull změnil plány, v testech „musí mít rychlé šasi!“

Red Bull už nechce opakovat nedostatky z minulých sezon, kdy začíná ročník pomalu a pak dohání ztrátu. Harmonogram příprav na sezonu 2018 upravil tým tak, aby byl na testy připraven s kvalitním šasi.

Štítky: Red Bull Zveřejněno 25. 12 2017 — GPF1.cz

Red Bull je dnes již známý svou schopností rychlého výkonnostního vývoje svého šasi podél sezony. To ostatně ukázala analýza výkonnostních rozdílů nejsilnější trojice týmů: Mercedes, Ferrari a Red Bull. Na grafu je krásně vidět, jak se s výjimkou posledních dvou závodů ‚modrý‘ Red Bull neustále během sezony dotahuje na Mercedes a Ferrari.

2017_TOP3

Jenomže Red Bull už si nemůže dovolit začít sezonu volnějším tempem, a pak auto postupně ladit, protože tím jsou šance na zisk titulu prakticky nulové. Jak slibuje poradce Red Bullu Helmut Marko, tým musí do předsezonních testů nastoupit se špičkovým šasi.

„Poučili jsme se,“ slibuje Helmu Marko. „Rozhodně se během předsezonních testů v Barceloně neukážeme s pomalým šasi! Upravili jsme náš harmonogram a způsob, jakým přistupujeme k zimním pracím. F1 je konkurenční boj a pokud budou Ferrari a Mercedes silnější, musíme prostě tvrdě makat. Pomůže, když budeme mít spolehlivý motor a trochu extra výkonu, pak se dostaneme Mercedesu blíže. Ale jisté je, že to bude vzrušující sezona.“

Diskuse k článku

Napsat komentář