McLaren se Indy 500 v nadcházející sezoně nezúčastní

Důvody pro tento krok jsou ale pro fanoušky spíše povzbudivé. Šéf McLaren Zak Brown totiž chce do Indy 500 nastoupit se svým týmem jen v případě, že půjde o dlouhodobý projekt, a ne další jednorázovou akci.

1 Štítky: Fernando Alonso IndyCar McLaren Zveřejněno 22. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Po celkově vzato úspěšném představení Fernanda Alonsa v Indy 500 během uplynulé sezony se spekulovalo o tom, zda McLaren a potažmo Alonso nastoupí ve Staré cihelně i v příštím roce. Přes některé náznaky nakonec přišel s definitivním stanoviskem šéf týmu Zak Brown. „Smetli jsme to ze stolu, co se roku 2018 týče. Nesplnilo by to všechny naše požadavky. Bylo by těžké znovu vytvořit povědomí, které jsme vytvořili s Fernandem.

Mohli bychom nastoupit do Indy v dalším roce, stejně tak se účastnit jen Indy 500. Ale to není McLaren. McLaren, na který jsme hrdý – a když děláme něco, musíme to udělat v jeho stylu. Nechtěl bych, aby naše další účast v Indy nebo Indy 500 byla jen jednorázovou záležitostí. Kolik času jsme jen strávili přípravami?

Pokud se rozhodneme znovu účastnit jen Indy 500, chci, aby to bylo pro dalších deset let. Koupit vůz, získat partnery do týmu – jsme odhodláni zavázat se tomu dlouhodobě. Letos to bylo jednorázové, bláznivá myšlenka, co se přetvořila do skvělé příležitosti,“ vysvětlil Zak Brown.

Diskuse k článku

Napsat komentář