Ricciardo čeká, jak se rozhodne Hamilton

Mercedes ujišťuje, že prioritou číslo jedna je zachovat stávající složení v podobě jezdců Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Přinejmenším pro rok 2018 je beztak všechno smluvně potvrzeno. Ale jak šéf Mercedesu Toto Wolff tajemně nastiňuje, "rok 2019 bude vzrušující rok".

1 Štítky: Daniel Ricciardo Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 25. 12 2017 — GPF1.cz

Současný pilot Red Bullu Daniel Ricciardo rozhodně nespěchá s rozhodnutím, co bude po skončení příští sezony 2018 dělat. Končí mu smlouva s Red Bullem a současné rozhodnutí týmu podepsat smlouvu s Maxem Verstappenem na další tři roky jej staví do nepříjemné pozice postoupit ve své kariéře do další fáze. Ale v těch špičkových týmem to zatím nevypadá na volné místo. Očekává se, že Lewis Hamilton prodlouží s Mercedesem a novou tříletou smlouvu u Ferrari má Sebastian Vettel.

A mnozí znalci prostředí F1 zrazují Ricciarda ale i ostatní od pokušení jezdit pro Ferrari nebo Mercedes, protože po Hamiltonově nebo Vettelově boku prostě nedostanou rozumnou šanci.

Přesto se ale Toto Wolff bude po očku výkony Daniela Ricciarda zabývat.

“Současný stav věcí je takový, že chci, abychom pokračovali se současnými jezdci,” řekl Toto Wolff. “Máme s nimi smlouvy pro rok 2018. Ale musím přiznat, že rok 2019 vypadá hodně zajímavě. Řada jezdců v té době získá další zkušenosti a někteří z nich jsou velmi dobří a budou volní, jako například Daniel Ricciardo.

Uvidíme, jak to dopadne s první třetinou sezony, jestli je naše auto dostatečně dobré. To je to hlavní, na co se teď nejvíce soustředíme. Pak uvidíme, situaci zanalyzujeme a učiníme rozhodnutí, která budou doufám ta správná.”

Není sporu o tom, že Daniel Ricciardo čeká, jak dopadne jednání mezi Hamiltonem a Mercedesem. Pokud by se přeci jen Hamilton rozhodl pro změnu ve své kariéře po roce 2018, byla by to naopak pro Ricciarda velká šance. Prodlouží-li Hamilton smlouvu na další léta, je pravděpodobné Ricciardovo setrvání u Red Bullu.

Čtete dále:

Hamilton připustil pochybnosti, zda pokračovat v F1

 

Diskuse k článku

Napsat komentář