Red Bull věří, že může porazit Ferrari

Mercedes je však na Silverstonu podle jeho jezdců mimo dosah.

Štítky: GP Velké Británie Red Bull Zveřejněno 14. 07 2017 — Pavel Fabry

Daniel Ricciardo věří, že Red Bull může v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie na Silverstonu bojovat s Ferrari. Ve hře je však podle jeho odhadů pouze pozice nejlepšího ze zbytku světa za Mercedesem, stáj z Brackley totiž může být mimo dosah.

Jezdci Red Bullu obsadili třetí a čtvrté místo v prvním volném tréninku na Silverstonu. A přestože odpoledne naopak klesli za piloty stáje z Maranella, Riccardo věří, že když se jeho týmu podaří z vozu vyždímat víc, mohou bojovat o druhou řadu na roštu.

„Mercedesy dnes byly rychlé a obvykle jsou v kvalifikaci ještě rychlejší, takže je v tuhle chvíli asi necháme na pokoji,“ zhodnotil situaci Australan. „Myslím si ale, že na jedno kolo můžeme porazit Ferrari a to se pak promítne do jízd s těžším autem. Vím, že ten pocit z auta ještě není tam, kde by mohl být, takže jsem si jistý, že ještě můžeme zabrat.

Rozhodně se můžeme zlepšit v porovnání s tím, jak na tom jsme teď. Myslím, že dnes jsme toho dost zjistili. Nakonec jsme nedosáhli ideálního vyvážení nebo citu v autě, takže dnes večer uděláme nějaké změny a zítra budeme mít lepší auto.“

Týmový kolega Max Verstappen sice věří, že ztráta na Mercedes ve skutečnosti není tak velká, jak pátek naznačil, dodává ale, že Red Bull na Silverstonu zkrátka není dostatečně rychlý.

„Nemyslím si, že je to (ztráta) 0,6 sekundy,“ řekl Nizozemec. „Je to spíš o tom, že ještě musíme pracovat. Myslím si, že jsou rozhodně o trochu rychlejší, ale my jsme neměli úplně nejlepší tréninky.

Musíme ještě pracovat. Nejsme dost rychlí. Vyvážení auta nebylo zázračné. V prvním tréninku se auto chovalo o něco lépe a my musíme porozumět proč. Ve druhém tréninku jsme rozhodně nebyl s vyvážením auta spokojený, ale myslím, že jsme v tuto chvíli trochu moc pomalí, takže ještě musíme pracovat dál.“

Ricciardo dodal, že větrné podmínky Red Bullu nepomohly: „Myslím, že ten vítr nám dneska nehrál do karet, ale i tak jsme byli schopni jezdit zatáčku Copse naplno, to byla zábava. Myslím, že tam ale můžeme být ještě rychlejší.“

Diskuse k článku

Napsat komentář